СДСМ и Беса во предизборна коалиција


Генералниот секретар на БЕСА, Аријанит Хоџа, на заедничка прес-конференција со првиот оперативец на СДСМ, Љупчо Николовски, истакна дека оваа коалиција ќе ги ...
| | веќе видена | слични

Прилично напорен викенд ги очекува раководствата на двете најголеми политички партии СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ. И двајцата лидери, Зоран Заев и Христијан Мицкоски, во ...
| | веќе видена | слични

Работните групи на СДСМ и Движењето Беса, предводени од генералните секретари Љупчо Николовски и Арјанит Хоџа ќе имаат состанок во хотел „Арка“, каде пред ...
| | веќе видена | слични

Само лидерот на партијата Али Ахмети и претседателот на Собранието Талат Џафери од последниот пратенички состав ќе се најдат на пратеничките листи на ДУИ за ...
| | веќе видена | слични

Државната изборна комисија пред неколку дена испрати барање за номинација за членови и заменици членови на избирачките одбори до четирите најголеми политички ...
| | веќе видена | слични

В понеделник по Конгресот на СДСМ ќе бидат познати изборните листи за престојните предвремени парламентарни избори, закажани за 12 април. На огласот се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бројот на заболени со новиот коронавирус во светот надмина еден милион. Најголем број заболени има во САД, Италија и Шпанија. Во земјава вчера се регистрирани ...
сите 648 | | | веќе видена

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 124 | | | веќе видена

Видеото што ја згрози јавноста, во кое двајца млади насилници тепаат беспомошна девојка, најверојатно ќе заврши со нивен притвор, откако тоа денеска го побара ...
сите 138 | | | веќе видена

Пред седиштето на НАТО се прават последните подготовки за подигнување на знамето на Македонија како 30. членка на Алијансата. Во седиштето на НАТО во Брисел од ...
сите 247 | | | веќе видена

Стапуваат во сила уредбите на Владата со кои се овозможува директна финансиска помош со исплата на плата од 14.500 денари за април и мај, мерка со која може да ...
сите 487 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев вели дека нашата земја добро се справува со корона вирусот и оти сме добар премиер. Доказ за тоа е што многу од амбасадорите решиле ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ и Беса во предизборна коалиција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: