Ханс Клуге: Северна Македонија ги спроведува препораките на СЗО, нема потреба за паника


Здравствените власти и Владата во државата ги спроведуваат препораките од Светската здравствена организација (СЗО), дури и пред да се јави вчерашниот прв ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Гувернерката на Народната банка, Анита Ангеловска-Бежоска учествуваше на конференцијата на високо ниво „ Влијанието на енергетската транзиција врз нашите ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими Ханс Клуге, регионален директор на Светската здравствена организација за Европа. На средбата се разговараше за ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии

Ситуацијата со коронавирусот во светот и во земјава и за механизмите за заштита што ги преземаат државите, како и за реформите во здравството, со цел здрави ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Подготвеноста на властите во справувањето со коронавирусот е одлична. Им честитам на властите, бидејќи Македонија направи проценка на капацитетите дали има ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Владата, Оливер Спасовски, придружуван од министерот за здравство, Венко Филипче, од министерката за финансии, Нина Ангеловска, и од ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Македонија, Оливер Спасовски, придружуван од министерот за здравство, Венко Филипче, од министерката за финансии, Нина ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нема нови случаи на лица позитивни на коронавирус во земјава. Негативни се тестовите на трите лица кои со симптоми на грип вчера се јавиле на Инфективната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Северна Македонија стана 30-та земја-членка на НАТО. Кои се бенефитите од пристапувањето, за земјата и за НАТО? Ова е голем ден, историски ден за Северна ...
сите 226 | | | веќе видена

И покрај тоа што вчера ДЗСИ утврди прекршувања во работата на дежурниот лекар Инфективното одделение од Охрид тврди дека 66 годишната пациентка од струшко која ...
сите 158 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 194 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска на прес-конференција изјави дека во Куманово интензивно се работело, земени се материјали, и рано е да се каже ...
сите 240 | | | веќе видена

Цела недела измина, а нема ниту збор од министрите и функционерите на Зоран Заев за предлогот тие целосно да се откажат од платите во овие тешки месеци и да ...
сите 226 | | | веќе видена

Кумановец е казнет со 2.000 евра зошто не ја почитувал мерката за самоизолација.Според информациите на Основното јавно обвинителство Куманово, обвинетиот на 18 ...
сите 287 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, по денешните економски мерки што ги објави Владата искоментира дека сепак поголемиот дел од неговите предлози биле ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ханс Клуге: Северна Македонија ги спроведува препораките на СЗО, нема потреба за паника

Од:
До кого (е-маил):
Порака: