Нема нови случаи на инфицирани од корона вирусот-50-годишната заразена жена е стабилна


Синоќа уште две лица побарале тестирање. Едниот е шофер на камион и неговите резултати се негативни. Во вториот случај, за жена која била на кратко патување во ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче вели дека фудбалскиот натпревар Македонија-Косово, би требало да се одигра без публика, бидејќи се очекуваат и гости од ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 6. март 2020 (ИНПРЕС) – Министерот за здравство, д-р Венко Филипче, на редовната прес конференција за состојбата со корона вирусот, информираше дека во ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче одржа прес-конференција во Владата, на која информираше за моменталната состојба со коронавирусот. -Во текот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во текот на изминатото деноноќие нема нови тестирани за коронавирусот на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби. Состојбата на пациентката со ...
| | веќе видена | слични

На Деве Баир денеска ќе помине автобус со 20тина туристи од Сингапур и Јапонија кои биле во Романија и доаѓаат во нашата земја. Здравствените власти биле ...
| | веќе видена | слични

Во земјава засега останува само една пациентка заболена од коронавирусот. Најновите случаи со двајцата странски државјани се негативни, но предлогот на ...
| | веќе видена | слични

Се очекува утре да дојдат 20 туристи од Сингапур и од Јапонија, па епидемиолози од Институтот за јавно здравје ќе ги пречекаат и прегледаат, информираше на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Група од двасетина патници од Сингапур и Јапонија се очекува да пристигнат во Македонија преку граничниот премин Деве Баир, информира министерот за здравство, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска на прес-конференција изјави дека во Куманово интензивно се работело, земени се материјали, и рано е да се каже ...
сите 729 | | | веќе видена

Северна Македонија стана 30-та земја-членка на НАТО. Кои се бенефитите од пристапувањето, за земјата и за НАТО? Ова е голем ден, историски ден за Северна ...
сите 247 | | | веќе видена

И покрај тоа што вчера ДЗСИ утврди прекршувања во работата на дежурниот лекар Инфективното одделение од Охрид тврди дека 66 годишната пациентка од струшко која ...
сите 158 | | | веќе видена

Цела недела измина, а нема ниту збор од министрите и функционерите на Зоран Заев за предлогот тие целосно да се откажат од платите во овие тешки месеци и да ...
сите 223 | | | веќе видена

Кумановец е казнет со 2.000 евра зошто не ја почитувал мерката за самоизолација.Според информациите на Основното јавно обвинителство Куманово, обвинетиот на 18 ...
сите 287 | | | веќе видена

Здравствени власти ги зајакнуваат капацитетите на Инфективната клиника, каде веќе дел од расположливите кревети се пополнети. Со помош на Армијата се ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема нови случаи на инфицирани од корона вирусот-50-годишната заразена жена е стабилна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: