ВМРО-ДПМНЕ: Народот силно покажа дека Луј Витон судството мора целосно да се демонтира


Фатен е на дело како договара судски одлуки и активности на обвинителството. Тоа е јасен показател како Луј Витон власта, креирала Луј Витон судство кое треба ...
| | веќе видена | слични

Зоран Заев е во очај. Зоран Заев е еден истрошен политичар. Свесен е дека рејтингот му е во слободен пад и затоа избегнува лидерско соочување со претседателот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Од рекетите и тендерите кои се доделуваа на компании на фамилијата Заеви и нивни деловни партнери настрадаа стотици фирми низ Македонија, Обвинителството, ...
| | веќе видена | слични

Се понадевавме дека ете тргна работата и нашите политичари своите ставови за посветлата иднина на Македонија ќе ги искажуваат во диркетни „пресметки“ на ТВ ...
| | веќе видена | слични

Една е ситуацијата што Зоран Заев бега од дебати во телевизии каде не може да има контрола, а друга е ситуацијата што тој јавно кажа дека има постапка врз ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот премиер Зоран Заев не прифаќа да дојде на дуел со опозицискиот лидер Христијан Мицкоски во Алфа телевизија. Посебна причина за ваквата одлука не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска имаше средба со претседателот на австрискиот Национален совет, Волфганг Соботка. „Имавме состанок со ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по средбата со претседателот на Националниот совет на Република Австрија истакна дека Соботка бил вчудоневиден ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Му го пренесовме ‘трас, трас-методот’ за носење на Законот за Јавно обвинителство, ‘се договорив со Јово’ и сличните методи на кои се носат овие закони, изјави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 182 | | | веќе видена

Со честитика за членството на Македонија во НАТО, американската амбасадорка во Алијансата Кеј Белји Хачисон во интервју за Телма порачува дека станувајќи 30-та ...
сите 301 | | | веќе видена

Новинарот Фуркан Салиу разговараше со девојката од Штип, жртва на насилничкото однесување на две млади млади момчиња. Во разговор со новинарот, младата ...
сите 85 | | | веќе видена

Едно лице од Битола и две лица од Прилеп во изминатите 24 часа на територија на СВР Битола го прекршиле полицискиот час. Лицето од Битола кое што го прекршило ...
сите 507 | | | веќе видена

Прилепчанецот Рубин Лефтер кој работи во Судот реши јавно да објави дека е заразен од корона и оти е хоспитализиран во прилепската болница. Тој бара и сите кои ...
сите 246 | | | веќе видена

Министерството за здравство информираше дека негативен на Ковид-19 е резултатот на бебето родено на 30-ти март на Клиниката за гинекологија и акушерство во ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Народот силно покажа дека Луј Витон судството мора целосно да се демонтира

Од:
До кого (е-маил):
Порака: