ВМРО-ДПМНЕ: Владата неподготвена за Ковид-19


Министерот за здравство Венко Филипче одржа прес-конференција во Владата, на која информираше за моменталната состојба со коронавирусот. -Во текот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во текот на изминатото деноноќие нема нови тестирани за коронавирусот на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби. Состојбата на пациентката со ...
| | веќе видена | слични

На Деве Баир денеска ќе помине автобус со 20тина туристи од Сингапур и Јапонија кои биле во Романија и доаѓаат во нашата земја. Здравствените власти биле ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се очекува утре да дојдат 20 туристи од Сингапур и од Јапонија, па епидемиолози од Институтот за јавно здравје ќе ги пречекаат и прегледаат, информираше на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Група од двасетина патници од Сингапур и Јапонија се очекува да пристигнат во Македонија преку граничниот премин Деве Баир, информира министерот за здравство, ...
| | веќе видена | слични

Состојбата на пациентката со коронавирус која е хоспитализирана на Клиниката е стабилна. Нејзиниот контролен тест е негативен, но за тоа да се потврди треба да ...
| | веќе видена | слични

По двајцата странци вчера, нема нови тестирани на коронавирус на Инфективната клиника во Скопје, а сите лица кои се во изолација по доаѓањето во земјата, ...
| | веќе видена | слични

Посочи дека денеска во 13:30 Владата ќе одржи седница на која ќе дискутираат за предлог на Министерството за здравство за продолжување на препораката за ...
| | веќе видена | слични

Преку граничниот премин Деве Баир денес во земјава ќе пристигнат околу 20 туристи и истите ќе бидат подложени на тест за корона вирус. Ова го кажа министерот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, кажа дека сè уште има слободен капацитет на Клиниката за инфективни болести, имајќи предвид дека исполнетоста е 50 ...
сите 658 | | | веќе видена

Курсот за проширување на НАТО создава нови линии на поделби, додека светот треба да се обедини во борбата против коронавирусот. Ова се наведува во ...
сите 261 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Заврши увидот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат во охридската Општа болница при што се детектирани ...
сите 159 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 143 | | | веќе видена

Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Безбедносната состојба на подрачјето на седумте општини што ги покрива СВР Охрид е стабилна, информираат од СВР Охрид. – ...
сите 595 | | | веќе видена

Оливер Спасовски, техничкиот премиер на Македонија, на вечерашното гостување во емисијата „Топ Тема“ на Телма рече дека евентуално нови мерки на ограничувања ...
сите 406 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го искоментира предлогот на Заев за кратење на платите во администрацијата и оти на тој начин ќе се заштедело една ...
сите 268 | | | веќе видена

Како дополнување на системот на центрите за јавно здравје кои земаат примероци за тестирање за коронавирус од утре почнуваат со работа мобилните екипи. ...
сите 863 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Владата неподготвена за Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: