Тодоровиќ не дојде на рочиштето за „Рекет“, судењето одложено за утре


Рочиштето за предметот „Рекет“ е одложено. Не се појави најавениот сведок- поранешниот градоначалник на Општина Центар, бизнисменот Владимир Тодоровиќ. Со ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

На денешното рочиште за случајот „Рекет“ сведочеше Александар Радуловиќ од Белград, сопруг на Марина Туцаковиќ. Според сведочењето на Радуловиќ, тие последен ...
| | веќе видена | слични

Ние ги резервиравме лековите за терапија во текот на шест-седум месеци, тоа беа скапи лекови. Јовановски требаше да ги плати и да ги донесе. Му дадовме на ...
| | веќе видена | слични

Александар Радуловиќ од Белград, музички продуцент и композитор, сопруг на познатата текстопистка Марина Туцаковиќ, сведочеше на предлог на првообвинетиот во ...
| | веќе видена | слични

Сведокот Александар Радуловиќ денеска опиша како и на кој начин му дал пари на Бојан Јовановски, првообвинет во случајот „Рекет“. Тој објасни дека ова се ...
| | веќе видена | слични

Радуловиќ кој сведочи на предлог на одбрана на првообвинетиот Бојан Јовановски, рече дека го познава Боки 13 и неговото семејство повеќе од 12 години. Кажа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Коронавирусот најверојатно ќе заврши со некоја форма на колективен имунитет, во моментот се собираат повеќе податоци, се работи на вакцина, а дотогаш ќе биде ...
сите 715 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски, вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и министерот за надворешни работи Никола Димитров упатија честитки по ...
сите 201 | | | веќе видена

Мерката ограничување на движењето од нејзиното воведување во земјава не го почитувале 1322 лица, констатирани се 10 прекршувања на решенијата за изолација и ...
сите 310 | | | веќе видена

Директорката на Гинеколошко акушерската клиника во Скопје Викторија Јовановска денеска изјави дека родилката со коронавирус е во добра здравствена состојба и е ...
сите 33 | | | веќе видена

Клиничката болница Аџибадем Систина е дел од втората најголема групациjа на болници во светот (IHH) и е првата болница која во земјата ја доби престижната ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тодоровиќ не дојде на рочиштето за „Рекет“, судењето одложено за утре

Од:
До кого (е-маил):
Порака: