Судот не го прифати барањето на Боки 13 за укинување на притворот


Судијката Васка Николовска Масевска на почетокот на денешното судење информираше дека судечкиот совет како неоснован го отфрли предлогот на Бојан Јовановски да ...
| | веќе видена | слични

Сведокот Александар Радуловиќ денеска опиша како и на кој начин му дал пари на Бојан Јовановски, првообвинет во случајот „Рекет“. Тој објасни дека ова се ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Судењето за случајот „Рекет“ денеска продолжи во Кривичниот суд со сведочење на Александар Радуловиќ, сопруг на познатата авторка на песни Марина Туцаковиќ. ...
| | веќе видена | слични

Радуловиќ кој сведочи на предлог на одбрана на првообвинетиот Бојан Јовановски, рече дека го познава Боки 13 и неговото семејство повеќе од 12 години. Кажа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Српскиот продуцент и композитор Александар Фута Радуловиќ, сопруг на Марина Туцаковиќ, денеска сведочеше на судењето за случајот “Рекет”. Тој беше повикан од ...
| | веќе видена | слични

Скоро 40 години се занимавам со музика, со продуцирање на музички спотови и музика за филмови, а со Бојан Јовановски и неговото семејство се познаваме околу 15 ...
| | веќе видена | слични

На почетокот на денешното судење за случајот “Рекет”, судијката Васка Николовска Масевска ги предупреди сите присутни во судницата да го почитуваат редот во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 182 | | | веќе видена

Со честитика за членството на Македонија во НАТО, американската амбасадорка во Алијансата Кеј Белји Хачисон во интервју за Телма порачува дека станувајќи 30-та ...
сите 301 | | | веќе видена

Новинарот Фуркан Салиу разговараше со девојката од Штип, жртва на насилничкото однесување на две млади млади момчиња. Во разговор со новинарот, младата ...
сите 85 | | | веќе видена

Едно лице од Битола и две лица од Прилеп во изминатите 24 часа на територија на СВР Битола го прекршиле полицискиот час. Лицето од Битола кое што го прекршило ...
сите 507 | | | веќе видена

Прилепчанецот Рубин Лефтер, денеска го објави следното: Прикјатели, пред неколку часа ми е соопштено дека сум позитивен на корона вирусот. Моментално сум ...
сите 246 | | | веќе видена

Министерството за здравство информираше дека негативен на Ковид-19 е резултатот на бебето родено на 30-ти март на Клиниката за гинекологија и акушерство во ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Судот не го прифати барањето на Боки 13 за укинување на притворот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: