СДСМ и БЕСА ќе го официјализираат предизборниот договор


Се поочигледно е дека мотивите за една ваква предизборната коалиција помеѓу СДСМ и БЕСА се спас и продолжување на политичката кариера на Зоран Заев. На ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Единствена Македонија на Јанко Бачев му понуди на ВМРО-ДПМНЕ заедничка коалиција за парламентарните избори на 12 април, а рокот за повратен одговор е 48 часа. ...
| | веќе видена | слични

Раководството на Националната демократска преродба денеска едногласно донесе одлука да не учествува на предвремените парламентарни избори на 12 април. Нашата ...
| | веќе видена | слични

Партијата „Единствена Македонија“ на Јанко Бачев ја повикува ВМРО-ДПМНЕ на заеднички коалициски настап на изборите на 12 април, но под неколку услови. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На прашањето дали по изборите размислува за широка коалиција помеѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев одговори дека токму тоа е неговиот план по изборите на 12 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Северна Македонија стана 30-та земја-членка на НАТО. Кои се бенефитите од пристапувањето, за земјата и за НАТО? Ова е голем ден, историски ден за Северна ...
сите 226 | | | веќе видена

И покрај тоа што вчера ДЗСИ утврди прекршувања во работата на дежурниот лекар Инфективното одделение од Охрид тврди дека 66 годишната пациентка од струшко која ...
сите 158 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 194 | | | веќе видена

Сојузот на стопански комори соопшти дека се оградува од мерките објавени во вториот сет економски мерки од страна на Владата, со појаснување дека од нивна ...
сите 588 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе предлози за издавање казнен налог против девет лица за непостапување според здравствените прописи за време на ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, по денешните економски мерки што ги објави Владата искоментира дека сепак поголемиот дел од неговите предлози биле ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ и БЕСА ќе го официјализираат предизборниот договор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: