УШТЕ ЕДЕН МОЖЕН СЛУЧАЈ ЗА КОРОНАВИРУС: Филипче потврди дека дел од тестот укажува на вирусот, но да се почекаат резултатите


Министерот за здравство Венко Филипче на денешна прес-конференција извести дека ситуацијата со заразената пациентка од коронавирусот е добра, но дека вчера две ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Уште една недела да нема масовни јавни собири, а спортските натпревари да се играат без публика заради превенција од коронавирусот. Наместо до утре Комисијата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На предлог на епидемиолозите ќе и биде предложено на Владата да ја продолжи препораката за неодржување масовни јавни собири, а спортските натпревари да се ...
| | веќе видена | слични

Сите странци кои влегуваат во земјава со посебна СМС порака ќе бидат известени за превентивните мерки за коронавирусот. За ова веќе разговаравме со мобилните ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 5. март 2020 (ИНПРЕС) – Министерот за здравство Венко Филипче ќе предложи до Владата, препораката да не се одржуваат јавни собири и спортските ...
| | веќе видена | слични

Полуфиналниот бараж-натпревар од Лигата на нациите за пласман на ЕП 2020 меѓу Македонија и Косово би можел да се игра без публика, откако Министерот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција нагласи дека системот не потфрлил во однос на заштитата на здравјето на медицинскиот ...
сите 557 | | | веќе видена

Подобро сите да стиснеме заби два месеци, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака лидерот на ...
сите 434 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 399 | | | веќе видена

Граѓаните се загрижени бидејќи Владата нема јасен план и стратегија за справување со економскмите последици како резултат на пандемијата на коронавирусот, ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УШТЕ ЕДЕН МОЖЕН СЛУЧАЈ ЗА КОРОНАВИРУС: Филипче потврди дека дел од тестот укажува на вирусот, но да се почекаат резултатите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: