Можен коронавирус кај уште една жена-се чека резултат од тестот


2 копии

Нема нови тестирани на коронавирус на Инфективната клиника, по вчерашните случаи, истакна на денешната прес-конференција министерот за здравство Венко Филипче. ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче на денешнета прес конференција информираше дека македонска туристичка агенција пријавила група туристи кои доаѓаат од ...
| | веќе видена | слични

Во Македонија засега останува само една пациентка заболена од коронавирусот, а според информациите што вчера беа соопштени на прес конференција зголемен е ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во земјава засега останува само една пациентка заболена од коронавирусот. Најновите случаи со двајцата странски државјани се негативни, но предлогот на ...
| | веќе видена | слични

Пациентката која во земјава влезе како позитивна на коронавирус веќе е негативна. Така во текот на вчерашниот ден беше образложено од министерот Венко Филипче ...
| | веќе видена | слични

Двајцата туристи од Австралија и Сингапур кои беа тестирани, откако во еден хотел во центарот на Скопје се пожалиле на симптоми слични на грип, немаат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерството за здравство попладнево информираше дека денеска повторно била тестирана на коронавирус единствената заразена пациентка кај нас и дека тестот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Коронавирусот најверојатно ќе заврши со некоја форма на колективен имунитет, во моментот се собираат повеќе податоци, се работи на вакцина, а дотогаш ќе биде ...
сите 715 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски, вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и министерот за надворешни работи Никола Димитров упатија честитки по ...
сите 201 | | | веќе видена

Мерката ограничување на движењето од нејзиното воведување во земјава не го почитувале 1322 лица, констатирани се 10 прекршувања на решенијата за изолација и ...
сите 310 | | | веќе видена

Директорката на Гинеколошко акушерската клиника во Скопје Викторија Јовановска денеска изјави дека родилката со коронавирус е во добра здравствена состојба и е ...
сите 33 | | | веќе видена

Клиничката болница Аџибадем Систина е дел од втората најголема групациjа на болници во светот (IHH) и е првата болница која во земјата ја доби престижната ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Можен коронавирус кај уште една жена-се чека резултат од тестот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: