Прегазен пешак на „Партизанска“

3 копии
6 копии
4 копии
3 копии

Седумдесет и осумгодишен пешак од Брвеница е повреден на регионалниот пат Тетово-Волковија вчера околу 18 часот и 30 минути, откако во него удрило возило „форд ...
| | веќе видена | слични

Седумгодишно дете вчера вечерта било удрено од автомобил на крстосницата на улиците „Илинденска“ и „Гоце Делчев“ во Гостивар. Автомобил „форд фиеста“ со ...
| | веќе видена | слични

Седумдесетгодишна жена е повредена во сообраќајна несреќа што вчера се случила на бул.„Србија“ во Скопје, кога автомобил „фиат панда“ управуван од А.Ј.(36) од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 182 | | | веќе видена

Со честитика за членството на Македонија во НАТО, американската амбасадорка во Алијансата Кеј Белји Хачисон во интервју за Телма порачува дека станувајќи 30-та ...
сите 301 | | | веќе видена

Новинарот Фуркан Салиу разговараше со девојката од Штип, жртва на насилничкото однесување на две млади млади момчиња. Во разговор со новинарот, младата ...
сите 86 | | | веќе видена

Едно лице од Битола и две лица од Прилеп во изминатите 24 часа на територија на СВР Битола го прекршиле полицискиот час. Лицето од Битола кое што го прекршило ...
сите 506 | | | веќе видена

Вчера бројот на инфицирани со Ковид-19 во светот ја надмина бројката од еден милион, од кои околу половината се во Европа. На чело на листата на земјите со ...
сите 696 | | | веќе видена

Прилепчанецот Рубин Лефтер, денеска го објави следното: Прикјатели, пред неколку часа ми е соопштено дека сум позитивен на корона вирусот. Моментално сум ...
сите 245 | | | веќе видена

Министерството за здравство информираше дека негативен на Ковид-19 е резултатот на бебето родено на 30-ти март на Клиниката за гинекологија и акушерство во ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прегазен пешак на „Партизанска“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: