КОМЕДИЈА: По невремето МОНТАЖЕН ТОАЛЕТ БЛОКИРАШЕ УЛИЦА Ѓорче Петров (ФОТО)


Силно невреме го погоди главниот град синоќа, по што низ улиците може да се видат откорнати дрва и фасади од згради.На социјалните мрежи се споделуваат и ...
| | веќе видена | слични

Екипите на Градот Скопје, составени од јавните градски претпријатија и Противпожарната бригада на Скопје, во соработка со Центарот за управување со кризи, ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи (МВР) и Јавното обвинителство (ЈО) да покренат постапки за одговорноста за рушењето на фасадите и други делови на објекти ...
| | веќе видена | слични

На официјалната фејсбук фан страница на Град Скопје испраќаат аперл до граѓаните согласно најавите на УХМР и можноста за повторни врнежи на дожд и засилен ...
| | веќе видена | слични

Оперскиот пејач Игор Дурловски го има статусот на денот на Фејсбук во кој ги поврза ветувањата на СДСМ и вчерашното невреме во Скопје. „Мора да признаеме дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Невремето кое синоќа го зафати Скопје и штетите од него во текот на целиот ден беше причина за преписки меѓу власта и опозицијата. Но, за штетите кои беа ...
| | веќе видена | слични

Градот Скопје попладнево испрати апел граѓаните да бидат внимателни, поради најавите за повторни врнежи и силен ветер.Согласно најавите од УХМР и можноста за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Согласно најавите од УХМР и можноста за повторни врнежи на дожд и засилен ветар во текот на денешниот ден, Град Скопје апелира до граѓаните: –да го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 182 | | | веќе видена

Со честитика за членството на Македонија во НАТО, американската амбасадорка во Алијансата Кеј Белји Хачисон во интервју за Телма порачува дека станувајќи 30-та ...
сите 301 | | | веќе видена

Новинарот Фуркан Салиу разговараше со девојката од Штип, жртва на насилничкото однесување на две млади млади момчиња. Во разговор со новинарот, младата ...
сите 85 | | | веќе видена

Едно лице од Битола и две лица од Прилеп во изминатите 24 часа на територија на СВР Битола го прекршиле полицискиот час. Лицето од Битола кое што го прекршило ...
сите 507 | | | веќе видена

Прилепчанецот Рубин Лефтер, денеска го објави следното: Прикјатели, пред неколку часа ми е соопштено дека сум позитивен на корона вирусот. Моментално сум ...
сите 246 | | | веќе видена

Министерството за здравство информираше дека негативен на Ковид-19 е резултатот на бебето родено на 30-ти март на Клиниката за гинекологија и акушерство во ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОМЕДИЈА: По невремето МОНТАЖЕН ТОАЛЕТ БЛОКИРАШЕ УЛИЦА Ѓорче Петров (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: