Вчера беше откриен првиот случај на коронавирус во земјава, граѓаните да ги почитуваат препораките за заштита


Во земјава вчера беше потврден првиот случај на коронавирус. Според надлежните, простор и причина за паника нема. Ситуацијата е под контрола, постојано се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
13 копии

Патниците од Милано и од Венеција кои пристигнуваат на скопскиот и на охридскиот аеродром ќе пополнуваат прашалник за коронавирус, што е уште еден чекор за ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Министерот за здравство Венко Филипче вчера информираше дека бројот на заразени во европскиот регион е 3.365 пациенти и дека нови земји во кои е проширен ...
| | веќе видена | слични

На Клиниката за инфективни заболувања и фебрилни состојби бил извршен тест за коронавирус врз уште едно лице. Резултатите испаднале негативни, пренесува ...
| | веќе видена | слични

Денеска, Министерот за здравство, Венко Филипче, повикувајќи се на растечкиот број на ново заразени во европскиот регион информираше дека контролата на ...
| | веќе видена | слични

Сите патници кои од денеска на скопскиот и охридскиот аеродром доаѓаат со летовите од Милано и Тревизо ќе мора во авионите да пополнат формулари со основни ...
| | веќе видена | слични

Забраната за посета на пациенти во штипската Клиничка болница се почитува, а од денеска почна дезинфекцијата на сите одделенија, како превентивна мерка против ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска на прес-конференција изјави дека во Куманово интензивно се работело, земени се материјали, и рано е да се каже ...
сите 629 | | | веќе видена

Курсот за проширување на НАТО создава нови линии на поделби, додека светот треба да се обедини во борбата против коронавирусот. Ова се наведува во ...
сите 237 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Заврши увидот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат во охридската Општа болница при што се детектирани ...
сите 159 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 143 | | | веќе видена

Донесени се важни одлуки, државата ги спасува работните места на граѓаните. Драго ми е што денеска Владата на Македонија прифати и усвои голем дел од ...
сите 247 | | | веќе видена

Шефот на италијанскиот здравствен институт, д-р Силвио Брусаферо, изјави дека епидемијата со коронавирусот го достигнала својот врв во земјата и сега треба да ...
сите 750 | | | веќе видена

Како дополнување на системот на центрите за јавно здравје кои земаат примероци за тестирање за коронавирус од утре почнуваат со работа мобилните екипи. ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вчера беше откриен првиот случај на коронавирус во земјава, граѓаните да ги почитуваат препораките за заштита

Од:
До кого (е-маил):
Порака: