„МОНСТРУМ“: Мијалков и Џафери на ред да кажат што знаат за петкратното убиство кај Смилковско езеро

Поранешни функционери продолжуваат да бидат сослушувани за случајот кој уште не ја стивнува болката на најблиските чии деца беа убиени кај Смилковско езеро ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Поранешниот советник за национална безбедност Синиша Алексовски, на денешното рочиште за „Монструм“, рече дека имал усна информација од полицискиот службеник ...
| | веќе видена | слични

„За петкратното убиство кај Смилковското Езеро дознав половина час по трагичниот настан. Истрагата ја водеа Бирото за јавна безбедност и Обвинителството“, рече ...
| | веќе видена | слични

Алексовски, во сведочењето, рече дека со обвинетите не се познава лично, но дека од полициска евиденција знае за активностите на Фејзи Азири, Алил Демири и ...
| | веќе видена | слични

Бившиот советник во претседателскиот кабинет за време на мандатот на Ѓорге Иванов, Синиша Алексовски, чие име беше споменувано во случајот „Монструм”, денес во ...
| | веќе видена | слични

Синиша Алексовски, поранешниот совтник во Кабинетот на претседателот, Ѓорге Иванов чие име беше споменувано во случајот „Монструм” се сретнал со поранешниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 182 | | | веќе видена

Со честитика за членството на Македонија во НАТО, американската амбасадорка во Алијансата Кеј Белји Хачисон во интервју за Телма порачува дека станувајќи 30-та ...
сите 301 | | | веќе видена

Новинарот Фуркан Салиу разговараше со девојката од Штип, жртва на насилничкото однесување на две млади млади момчиња. Во разговор со новинарот, младата ...
сите 85 | | | веќе видена

Едно лице од Битола и две лица од Прилеп во изминатите 24 часа на територија на СВР Битола го прекршиле полицискиот час. Лицето од Битола кое што го прекршило ...
сите 507 | | | веќе видена

Прилепчанецот Рубин Лефтер, денеска го објави следното: Прикјатели, пред неколку часа ми е соопштено дека сум позитивен на корона вирусот. Моментално сум ...
сите 246 | | | веќе видена

Министерството за здравство информираше дека негативен на Ковид-19 е резултатот на бебето родено на 30-ти март на Клиниката за гинекологија и акушерство во ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„МОНСТРУМ“: Мијалков и Џафери на ред да кажат што знаат за петкратното убиство кај Смилковско езеро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: