Силниот ветер ја одвеа и церадата на кафуле во Сити мол (ВИДЕО)

Синоќешното невреме кое го зафати Скопје, предизвика штети низ целиот град, а според сведочењата на граѓаните во опасност биле гостите и вработените во Скопје ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Екипите на Градот Скопје, составени од јавните градски претпријатија и Противпожарната бригада на Скопје, во соработка со Центарот за управување со кризи, ...
| | веќе видена | слични

На официјалната фејсбук фан страница на Град Скопје испраќаат аперл до граѓаните согласно најавите на УХМР и можноста за повторни врнежи на дожд и засилен ...
| | веќе видена | слични

Градот Скопје попладнево испрати апел граѓаните да бидат внимателни, поради најавите за повторни врнежи и силен ветер.Согласно најавите од УХМР и можноста за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Согласно најавите од УХМР и можноста за повторни врнежи на дожд и засилен ветар во текот на денешниот ден, Град Скопје апелира до граѓаните: –да го ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Екипите на ЈП Водовод и канализација – Скопје на терен по вчерашото силно невреме проследено со силен ветер По вчерашното невреме проследено со силен ветер кој ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во текот на целата ноќ и утринава, комуналните служби на Општина Карпош и јавните градски претпријатија работат на отстранување на последиците од вчерашното ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ставовите на претседателот Стево Пендаровски за настаните од 27 април се кристално јасни на македонската јавност и тие воопшто не зависеа од средбата со ...
сите 325 | | | веќе видена

За европската перспектива и бугарското вето, но и грчката поддршка, за Договорот од Преспа, како и за односите со поранешниот и актуелниот премиер на Грција, ...
сите 518 | | | веќе видена

Државниот архив на Република Северна Македонија и државната агенција „Архиви“ на Република Бугарија заедно ќе објават збирка документи и писма на некои ...
сите 97 | | | веќе видена

Охрид, 8. мај 2021 (InPress) – Граѓаните кои периодов наназад ги примиле двете дози од некоја од вакцините, ќе добијат сертификат за вакцинација кој ќе го ...
сите 201 | | | веќе видена

Според досегашните истражувања, луѓето кои се вакцинирани со „АстраЗенека“ имаат посилни реакции по првата примена доза, а оние пак кои се е вакцинирани со ...
сите 358 | | | веќе видена

Граѓаните не велат веќе ни срам ни перде, по ново велат, ни срам ни Петре. Мрзеливиот Петре Шилегов стана синоним за бесрамно испумпување на парите на ...
сите 181 | | | веќе видена

Согласно законските измени кои треба да се најдат на владина седница, веќе се прецизирани дејностите во кои неделниот одмор може да се замени и со друг работен ...
сите 107 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ), Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ), Македонскиот институт за медиуми (МИМ) и Советот ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Силниот ветер ја одвеа и церадата на кафуле во Сити мол (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: