Илија Димовски: Новата минимална плата затвори две текстилни и две чевларски компании

Пратеникот Илија Димовски во синоќешното гостување во емисијата „Економски Магазин“ на ТВ Алсат рече дека менаџирањето со минималната плата на актуелната власт ...
| | веќе видена | слични

Бидејќи младите не сакаат да работат во текстилната индустрија, од причина што сметаат дека работата е тешка, и слабо платена, во текстилот газдите ангажираат ...
| | веќе видена | слични

Аеродроми на Црна Гора се тужени од над 200 вработени во компанијата поради неисплатени додатоци на плата, потврдија три адвокатски канцеларии за весникот ...
| | веќе видена | слични

Минатата година Државниот инспекторат за труд донел 1.088 решенија за прекршоци во однос на платите и додатоците на плати што им следувале на работниците. Но, ...
| | веќе видена | слични

Државата да се воздржи од зголемување на минималната плата за да не дојде до целосен колапс на текстилната индустрија. Наместо вештачкото зоголемување на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на прес-конференција апелираше сите пациентки кои доаѓаат на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје да ...
сите 247 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ На 4 март оваа година, Фатиме Фетаи, екс Чарлиевиот ангел која неславно заврши како и другите од СЈО, и која повеќе се прослави со скапата ...
сите 163 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе 38 предлози за казнени налози против вкупно 43 лица за непостапување според здравствените прописи за ...
сите 309 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ќе достави две мерки до владата, порача на прес-конференцијата претседателот на партијата Христијан Мицкоски. Апелираме на рационализација на ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Илија Димовски: Новата минимална плата затвори две текстилни и две чевларски компании

Од:
До кого (е-маил):
Порака: