ГЕРОСКИ: БЕЗ ЗАЕВ НЕ СЕ НОСЕЛЕ СУДСКИ ОДЛУКИ, тоа е класично уривање на правниот систем

2 копии

Зоран Заев да договара пресуди и да вели дека без него судски одлуки не се носеле, тоа е класично уривање на правниот систем во Македонија, изјави новинарот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Датумот може до некаде да влијае врз расположението на гласачите во Република Македонија, иако јас не мислам дека тоа е некое преголемо влијание. Моја лична ...
| | веќе видена | слични

Република Македонија нема амбасадор во НАТО, најважната меѓународна безбедносна организација и тоа многу лошо го толкуваат нашите партнери. Власта на СДСМ и ...
| | веќе видена | слични

За тоа колку власта предводена од СДСМ и Зоран Заев е заинтересирана за членство во НАТО во вечерашната емисија "Заспиј ако можеш" на Алфа телевизија говореше ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во емисијата „И што Сега“ на МРТ Телевизија универзитетскиот професор и поранешен амбасадор Васко Наумовски изјави дека во однос на доделувањето на датум за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Дали Република Македонија ќе добие датум за влез во ЕУ или не, не е важно, според Владимир Божиновски од ИПИС, затоа што граѓаните на Република Македонија ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новинарот Бранко Героски во емисијата „Заспиј ако можеш“ на Алфа Телевизија истакна дека еден од најголемите предизвици во Македонија, односно најголемиот сон ...
| | веќе видена | слични

Останато

Коронавирусот најверојатно ќе заврши со некоја форма на колективен имунитет, во моментот се собираат повеќе податоци, се работи на вакцина, а дотогаш ќе биде ...
сите 687 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Во моментов располагаме со 4.500 тестови, а резервите секојдневно се надополнуваат. Ја очекуваме донацијата и од 20.000 китови за тестирање, кои се доволни за ...
сите 449 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и ...
сите 185 | | | веќе видена

Безбедносната состојба на подрачјето на седум општини што ги покрива СВР Охрид е стабилна. Изминатово деноноќие, во периодот од 21 часот на 3 април до 7:00 ...
сите 309 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 187 | | | веќе видена

Клиничката болница Аџибадем Систина е дел од втората најголема групациjа на болници во светот (IHH) и е првата болница која во земјата ја доби престижната ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГЕРОСКИ: БЕЗ ЗАЕВ НЕ СЕ НОСЕЛЕ СУДСКИ ОДЛУКИ, тоа е класично уривање на правниот систем

Од:
До кого (е-маил):
Порака: