РУСКОВСКА: Што ако Вице Заев седел со Кичеец, зошто да го иcпитyвaм тоа?


Во судница денеска имаше кавга меѓу обвинетиот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски и обвинителката Вилма Русковска. Тие си разменија недолични зборови. ...
| | веќе видена | слични

Како и на претходните судења, така и на денешното не изостана вербална комуникација меѓу Бојан Јовановски, Боки 13 и обвинителката Вилма Русковска. Овој пат по ...
| | веќе видена | слични

На денешното рочиште за „Рекет“ сведочеше докторот од Аџибадем Систина кој на Боки 13 му извршил две операции, една за намалување на телесната тежина а другата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 7. април 2020 (Inpress) – Во Клиничката болница во Битола пристигнаа сите пациенти од болницата во Охрид, во центарот којшто е регионален за ...
сите 192 | | | веќе видена

Гостиварското обвинителство денеска поднесе предлози за издавање казнени налози за три лица кои не постапиле според здравствените прописи и со тоа го сториле ...
сите 536 | | | веќе видена

Венко Филипче, министерот за здравство, објави дека во последните 24 часа починати се петмина од корона вирусот, од кој четворица на Клиниката за инфективни ...
сите 193 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто На средбата, на која се ...
сите 213 | | | веќе видена

Угостителите од сите градови во земјата кои по стапувањето на сила на уредбата на државата и мерките за заштита од вирусната инфекција не работат, соопштија ...
сите 307 | | | веќе видена

Над 100.000 хируршки интервенции, 700.000 реализирани прегледи и над 16.500 новородени бебиња и детски насмевки ја одбележаа деценијата зад нас, во која над ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РУСКОВСКА: Што ако Вице Заев седел со Кичеец, зошто да го иcпитyвaм тоа?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: