Истрага во болниците во Италија од каде се рашири коронавирусот


Италијанските обвинители отворија истрага за процедурите усвоени од страна на болниците во регионот на Ломбардија во центарот на епидемијата на коронавирусот ...
| | веќе видена | слични
11 копии
9 копии

„Ја повикуваме секоја земја да дејствува брзо, сеопфатно и со јасна решеност“, рече директорот на СЗО, Тедрос Аданом Гебрејзус, на брифингот во седиштето на ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии

Бројот на починати од новиот коронавирус во континентална Кина надмина 3.000, откако властите денеска соопштија за нови 31 смртен случај. Најмалку 3.012 лица ...
| | веќе видена | слични

Првиот случај на инфекција со коронавирус е поврден во Словенија. Веста ја соопшти словенечкиот премиер во заминување Марјан Шарец на „Твитер“. Повеќе детали ...
| | веќе видена | слични

Во Унгарија се потврдени првите случаи на коронавирус, а заразени се двајца студенти од Иран, изјави денеска премиерот Виктор Орбан. -Имаме први заразени ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Може слободно да се каже дека здравствениот систем е подготвен да прими и многу поголем број на пациенти отколку што сега се третираат во болниците и мислам ...
сите 774 | | | веќе видена

Парични казни ќе добијат екс директорката на Охридската општа болница и инфектолозите поради утврдени пропусти во случајот со 66 годишната пациентка од ...
сите 180 | | | веќе видена

Радовишкото обвинителство обвини 11 лица за непочитување на одлуката за забрана и посебен режим на движење на територијата на Република Македонија, соопштија ...
сите 298 | | | веќе видена

Многу е тешко за економските аналитичари, вклучително и за меѓународните финансиски институции, да ги предвидат случувањата за време на кризата со епидемијата ...
сите 155 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Истрага во болниците во Италија од каде се рашири коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: