(Архива) Борис Трајковски: Претседателот кој и недостига на Македонија


Повторно ќе кажам, вчера се осуди новинар кој што беше критичар на власта, на дневна основа се напаѓа медиум кој што е критички настроен кон власта, се палат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

,,Имавме состанок со претседателот на австрискиот парламент, разговаравме за актуелната политичка состојба во државата ги пренесовме нашите позиции, нашите ...
| | веќе видена | слични

Одговарајќи на новинарски прашања, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ истакна дека при средбата со делегацијата на Националниот совет на Република Австрија, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во изјава за медумите кажа дека на , станало збор и за Законот за Јавното обвинителство.„Му го пренесовме ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по средбата со претседателот на австрискиот парламент, Волфганг Соботка кажа дека разговарале за актуелната ...
| | веќе видена | слични

„Добро е што следната Влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ и официјално ќе го води тој процес за да не може да ни се случува тоа што ни се случуваше овие три години ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски и пратеникот Антонио Милошоски остварија средбасо ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по средбата со претседателот на Националниот совет на Парламентот на Република Австрија, Волфганг Соботка во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Линеарен пораст на нови пациенти е она што го сакаме. Стратегијата што ја применуваме е одлична и таа дава резултати и треба да се почитува. Ова го порача ...
сите 448 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

Според дополнителната информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) 45-годишен пациент од Скопје, тестиран и потврден позитивен на Ковид-19 преку ...
сите 357 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто На средбата, на која се ...
сите 213 | | | веќе видена

Гостиварското обвинителство денеска поднесе предлози за издавање казнени налози за три лица кои не постапиле според здравствените прописи и со тоа го сториле ...
сите 471 | | | веќе видена

Негативен бил тестот за корона вирус кај пациентот од Кратово кој синоќа почина во ГОБ 8-ми септември. Иако вчеравечер од болницата неофицијално го водеа како ...
сите 201 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 7. април 2020 (Inpress) – Во Клиничката болница во Битола пристигнаа сите пациенти од болницата во Охрид, во центарот којшто е регионален за ...
сите 91 | | | веќе видена

Според нив, треба да останат што е можно повеќе работни места, и во таа насока да биде фокусирана политиката Владините мерки за спас на економијата и ...
сите 405 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Архива) Борис Трајковски: Претседателот кој и недостига на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: