Бoмба на Саше Димовски до Русковска: Панделевски снимал во Влада?! (ВИДЕО)


Во судница денеска имаше кавга меѓу обвинетиот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски и обвинителката Вилма Русковска. Тие си разменија недолични зборови. ...
| | веќе видена | слични

Како и на претходните судења, така и на денешното не изостана вербална комуникација меѓу Бојан Јовановски, Боки 13 и обвинителката Вилма Русковска. Овој пат по ...
| | веќе видена | слични

На денешното рочиште за „Рекет“ сведочеше докторот од Аџибадем Систина кој на Боки 13 му извршил две операции, една за намалување на телесната тежина а другата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 138 | | | веќе видена

Претседателот на Хрватска Зоран Милановиќ рече дека државата треба да испрати економски јасна порака за бората против епидемијата на коронавирус , дека секој ...
сите 222 | | | веќе видена

Во хотелот „Монтенегро“ кај Велес од синоќа престојуваат во карантин 42 македонски државјани кои престојувале во Малта, а кои вчера попладнето беа вратени во ...
сите 95 | | | веќе видена

Сега сте во возот за преговарање и тој ја напушти станицата, вели евроамбасадорот Самуел Жбогар во интервјуто за МИА. - Земјите членки конечно се согласија за ...
сите 338 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Кочани поднесе предлози за изрекување казни од по 2 000 евра за 15 лица за непостапување според здравствените прописи за време на ...
сите 305 | | | веќе видена

На истата владина седница на која ќе се расправа за доброволно откажување од платата на Рената Дескоска од 70 илјади денари, на братучедот на Дескоска, Николче ...
сите 69 | | | веќе видена

Заев не обезбеди пари навреме, ќе плаќаме скапи камати, потребно е итно спроведување на антикризните мерки Факти кои го одбележаа денот: 1. Заев не обезбеди ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бoмба на Саше Димовски до Русковска: Панделевски снимал во Влада?! (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: