Во Косово нема ниеден заразен со коронавирус

4 копии

Албанската министерка за здравство и социјална заштита, Огерта Манастерлиу денеска изјави дека во Албанија нема ниту еден случај на заразен од коронавирус. ...
| | веќе видена | слични

Институтот за јавно здравје потсетува на препораките за заштита од коронавирус за патниците кои доаѓаат од ризични земји со корона вирус, согласно препораките ...
| | веќе видена | слични

Косово продолжува да биде земја каде што не е регистриран ниту еден случај на заразено лице со коронавирусот. До сега во земјата се тестирани вкупно 33 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Србија до денес не се пријавени случаи на заболени од коронавирус (КОВИД-2019), соопшти Министерството за здравство.До вчера во нациоанлната референтна ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Негативен е резултатот за присуство на корона вирус кај мигрантот од Авганистан, за кого постоеше сомнеж. -Направените анализи потврдуваат дека Хамит Мухамети ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, кажа дека сè уште има слободен капацитет на Клиниката за инфективни болести, имајќи предвид дека исполнетоста е 50 ...
сите 658 | | | веќе видена

Курсот за проширување на НАТО создава нови линии на поделби, додека светот треба да се обедини во борбата против коронавирусот. Ова се наведува во ...
сите 261 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Заврши увидот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат во охридската Општа болница при што се детектирани ...
сите 159 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 143 | | | веќе видена

Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Безбедносната состојба на подрачјето на седумте општини што ги покрива СВР Охрид е стабилна, информираат од СВР Охрид. – ...
сите 597 | | | веќе видена

Оливер Спасовски, техничкиот премиер на Македонија, на вечерашното гостување во емисијата „Топ Тема“ на Телма рече дека евентуално нови мерки на ограничувања ...
сите 407 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го искоментира предлогот на Заев за кратење на платите во администрацијата и оти на тој начин ќе се заштедело една ...
сите 267 | | | веќе видена

Како дополнување на системот на центрите за јавно здравје кои земаат примероци за тестирање за коронавирус од утре почнуваат со работа мобилните екипи. ...
сите 863 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Косово нема ниеден заразен со коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: