На ТОАРИЛУЦ почина една од повредените во експлозијата во Романовце

6 копии

Артан Груби, шеф на кабинетот на лидерот на партијата Али Ахмети, во својот пост на Фејсбук за преименувањето на училиштето „Никола Вапцаров“ во „Имри Елези“, ...
| | веќе видена | слични

НОВИ ТЕСТИРАЊА ЗА КОРОНАВИРУС Негативни се тестовите на двајцата странци, едниот државјанин на Сингапур, другиот на Австралија, кои од 28 февруари престојуваат ...
| | веќе видена | слични

Трагедијата која го погоди кумановското село Романовце продолжува . Почина уште едно лице од повредените во експлозијата на плинската боца што се случи пред ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Почина уште едно лице од повредените во експлозијата на плинската боца што се случи пред две недели во кумановското село Романовце, со што бројот на загинати ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Утринава почина уште еден од повредените во трагедијата со плинската боца што пред две недели се случи во кумановското село Романовце. Со тоа вкупниот број на ...
| | веќе видена | слични

Трагедијата во Рамановце со експлозијата на боцата го одзеде животот на седмиот член на семејството Алими како последен меѓу сите оние кои се најдоа на местото ...
| | веќе видена | слични

Почина 63-годишна жена која беше меѓу повредените во експлозијата на плинска боца што се случи минатиот викенд во кумановското село Романовце, потврди за МИА ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Коронавирусот најверојатно ќе заврши со некоја форма на колективен имунитет, во моментот се собираат повеќе податоци, се работи на вакцина, а дотогаш ќе биде ...
сите 799 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски, вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и министерот за надворешни работи Никола Димитров упатија честитки по ...
сите 248 | | | веќе видена

Мерката ограничување на движењето од нејзиното воведување во земјава не го почитувале 1322 лица, констатирани се 10 прекршувања на решенијата за изолација и ...
сите 460 | | | веќе видена

Неверојатни сцени во Хрватска – една жена (65) не им кажала на лекарите дека била на роденден каде гостинка била заразена со коронавирус, па кога дошла на ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На ТОАРИЛУЦ почина една од повредените во експлозијата во Романовце

Од:
До кого (е-маил):
Порака: