Мицкоски: Мора да има обвинение по кое Заев ќе одговара за попречување на правдата


Правдата е нападната од неправдата, порачаа граѓаните кои синоќа се собраа на протестниот марш организиран од опозициската ВМРО-ДПМНЕ од зградата на Јавното ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, одговараше на новинарски прашања по средбата со претседателот на австрискиот парламент Волфганг Соботка, а ...
| | веќе видена | слични

Му го пренесовме „трас, трас-методот“ за носење на Законот за Јавно обвинителство, „се договорив со Јово“ и сличните методи на кои се носат овие закони. ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски објаснувајќи ги реформите во судството, правосудството, обвинителството и реформи во политичкиот систем рече дека тоа ...
| | веќе видена | слични

Нотациите од европскиот извештај дека има напредок во реформите на судство и администрација, лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, не ги одобрува и не ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Одговарајќи на новинарски прашања, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ истакна дека при средбата со делегацијата на Националниот совет на Република Австрија, ...
| | веќе видена | слични

Повторно ќе кажам, вчера се осуди новинар кој што беше критичар на власта, на дневна основа се напаѓа медиум кој што е критички настроен кон власта, се палат ...
| | веќе видена | слични

,,Имавме состанок со претседателот на австрискиот парламент, разговаравме за актуелната политичка состојба во државата ги пренесовме нашите позиции, нашите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Подобро сите да стиснеме заби два месеци, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака лидерот на ...
сите 567 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на коронавирус во земјата, објави министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил. Тој ...
сите 557 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 399 | | | веќе видена

Граѓаните се загрижени бидејќи Владата нема јасен план и стратегија за справување со економскмите последици како резултат на пандемијата на коронавирусот, ...
сите 127 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 299 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Мора да има обвинение по кое Заев ќе одговара за попречување на правдата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: