Димитров од Чешка: Добивме ветер во грб за сработеното


Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по средбата со претседателот на австрискиот парламент, Волфганг Соботка кажа дека разговарале за актуелната ...
| | веќе видена | слични

„Добро е што следната Влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ и официјално ќе го води тој процес за да не може да ни се случува тоа што ни се случуваше овие три години ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот Стево Пендаровски, денеска го прими претседателот на Националниот совет на Парламентот на Република Австрија, Волфганг Соботка. На средбата беа ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, заедно со генералниот секретар Љупчо Николовски, денеска се сретна со претседателот на Националниот совет на Австрија, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска го прими претседателот на Националниот совет на Парламентот на Република Австрија, ...
| | веќе видена | слични

Во пресрет на одлуката за евентуалното добивање на датумот за почеток на преговорите, за кој Македонија очекува да биде позитивна, власта и опозицијата во дуел ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски и пратеникот Антонио Милошоски остварија средбасо ...
| | веќе видена | слични

Имавме состанок со претседателот на австрискиот парламент, разговаравме за актуелната политичка состојба во државата ги пренесовме нашите позиции, нашите ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по средбата со претседателот на Националниот совет на Парламентот на Република Австрија, Волфганг Соботка во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Вкупно се аплицирани 175.348 дози вакцини, а ревакцинирани се 25.648 граѓани. Вчера вкупно се ...
сите 288 | | | веќе видена

Барањата за живи свирки и свадби ќе бидат разгледувани во понеделник, најави денеска министерот за здравство Венко Филипче. Комисијата за заразни болести ќе ги ...
сите 269 | | | веќе видена

Нашиот случај е тест за Европската Унија дали ние во регионот на Западен Балкан ќе можеме да и веруваме на ЕУ и дали ветувањето за европската перспектива на ...
сите 553 | | | веќе видена

Израелската војска рано утрово соопшти дека нејзините сили извршиле најсилни удари врз Појасот Газа од почетокот на конфликтот со екстремистите на таа ...
сите 306 | | | веќе видена

Во ковид центрите во болниците низ земјава во изминатите 24 часа е пријавено дека се лекуваат вкупно 344 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот, со ...
сите 482 | | | веќе видена

Укинување на ограничувањето на работното време и на одлуката за забрана со работа во внатрешните делови на угостителските објекти или во најмала рака дозвола ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитров од Чешка: Добивме ветер во грб за сработеното

Од:
До кого (е-маил):
Порака: