Предизборни коалиции


Преговорите за евентуалната голема предизборна македонско албанска коалиција се пред самиот финиш и се водат интензивно и со БЕСА но и со останатите коалициски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Носители од страна на коалицијата СДСМ-БЕСА ќе бидат Мила Царовска, за првата изборна единица, Оливер Спасовски во втора, Љупчо Николовски во третата, Зоран ...
| | веќе видена | слични

Партиите не откриваат кој се ќе се најде на пратеничките листи. Денеска лидерот на СДСМ Зоран Заев рече дека на огласот се јавиле околу 2.000 кандидати и дека ...
| | веќе видена | слични
6 копии

В понеделник по Конгресот на СДСМ ќе бидат познати изборните листи за престојните предвремени парламентарни избори, закажани за 12 април. На огласот се ...
| | веќе видена | слични

Изборните листи на СДСМ за парламентарните избори на 12 април ќе бидат познати в понеделник, по партискиот Конгрес што ќе следи по состанокот на Централниот ...
| | веќе видена | слични

Пратеничките листи дефинитивно се примамливи за партиските членови и симпатизери. Ова особено важи за добитните, односно за оние што ќе се најдат меѓу првите ...
| | веќе видена | слични

На огласот се пријавиле околу две илјади кандидати, по првичните селекции на локално ниво останале околу илјада и тие понатаму се селектираат на централно ниво ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

З7- годишна родилка почина денеска во Охрид. Направен е веднаш тест за коронавирусот, а плодот е изваден хируршки. Се претпоставува дека жената починала поради ...
сите 210 | | | веќе видена

Преку видеоконференција утре ќе се одржи првиот состанок на министрите за надворешни работи на земјите членки на НАТО, на кој полноправно ќе учествува и ...
сите 232 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 94 | | | веќе видена

На овој голем ден и денешен празник за владата на Заев, дојдовме да кажеме дека навистина „блескаме“. „Блескаме“ со тоа што буџетот е полн, секој граѓанин ќе ...
сите 162 | | | веќе видена

Во Штип се регистрирани два случаи на семејно насилство, во кои жртви се жени.Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова информира дека во првиот случај вчера ...
сите 361 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Предизборни коалиции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: