Кузеска: ВМРО-ДПМНЕ ги погазуваше новинарските слободи, СДСМ ја врати слободата и демократијата


СДСМ ги почитува европските принципи за слобода и демократија и затоа го поддржува развојот на медиумите и слободата на говорот и аргументираната критика. Ја ...
| | веќе видена | слични

Медиумската писменост е зависен круг од медиуми, образование, градење доверба, но и одговорност во дигиталниот простор, воопшто во целиот медиумски простор. ...
| | веќе видена | слични

Наш соговорник е Тања Томиќ, една од водечките македонски експерти за јавни политики. Во текот на својата досегашна политичка кариера таа е избрана на различни ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Амбасадорот на Франција Кристијан Тимоние во интервју за Македонското радио соопштува дека корупцијата преставува рак рана во општеството и дека за бомбите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за комуникации, отчетност и транспарентност Роберт Поповски се обрати на регионалната работилница на тема „Новинарството за безбедносните предизвици ...
| | веќе видена | слични

На конференцијата воведни зборови имаа и Борче Петревски, национален координатор за спречување на насилен екстремизам и борба против тероризам, Амер ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 182 | | | веќе видена

Со честитика за членството на Македонија во НАТО, американската амбасадорка во Алијансата Кеј Белји Хачисон во интервју за Телма порачува дека станувајќи 30-та ...
сите 301 | | | веќе видена

Новинарот Фуркан Салиу разговараше со девојката од Штип, жртва на насилничкото однесување на две млади млади момчиња. Во разговор со новинарот, младата ...
сите 85 | | | веќе видена

Едно лице од Битола и две лица од Прилеп во изминатите 24 часа на територија на СВР Битола го прекршиле полицискиот час. Лицето од Битола кое што го прекршило ...
сите 507 | | | веќе видена

Прилепчанецот Рубин Лефтер кој работи во Судот реши јавно да објави дека е заразен од корона и оти е хоспитализиран во прилепската болница. Тој бара и сите кои ...
сите 246 | | | веќе видена

Министерството за здравство информираше дека негативен на Ковид-19 е резултатот на бебето родено на 30-ти март на Клиниката за гинекологија и акушерство во ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кузеска: ВМРО-ДПМНЕ ги погазуваше новинарските слободи, СДСМ ја врати слободата и демократијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: