Спасовски: Очигледно е дека ќе има голема победничка коалиција

Носители од страна на коалицијата СДСМ-БЕСА ќе бидат Мила Царовска, за првата изборна единица, Оливер Спасовски во втора, Љупчо Николовски во третата, Зоран ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Техничкиот премиер на Македонија Оливер Спасовски и вицепремиерот за економски прашања Мила Царовска вечерва се сретна со граѓаните на скопско Катланово. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Агенцијата „Рејтинг“ пред секои избори во Република Македонија објавува анкети во полза на СДСМ, објавува Курир. Колку и да им е на сите јасно дека народот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Линеарен пораст на нови пациенти е она што го сакаме. Стратегијата што ја применуваме е одлична и таа дава резултати и треба да се почитува. Ова го порача ...
сите 434 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

Јавното обвинителство досега поднело кривични пријави против повеќе од 500 лица за непочитување на мерките за спречување или сузбивање на болеста Ковид-19. ...
сите 625 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто На средбата, на која се ...
сите 213 | | | веќе видена

Негативен бил тестот за корона вирус кај пациентот од Кратово кој синоќа почина во ГОБ 8-ми септември. Иако вчеравечер од болницата неофицијално го водеа како ...
сите 79 | | | веќе видена

Според нив, треба да останат што е можно повеќе работни места, и во таа насока да биде фокусирана политиката Владините мерки за спас на економијата и ...
сите 404 | | | веќе видена

Угостителите од сите градови во земјата кои по стапувањето на сила на уредбата на државата и мерките за заштита од вирусната инфекција не работат, соопштија ...
сите 299 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 7. април 2020 (Inpress) – Во Клиничката болница во Битола пристигнаа сите пациенти од болницата во Охрид, во центарот којшто е регионален за ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски: Очигледно е дека ќе има голема победничка коалиција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: