Дефектот на ул.Гарибалди 2а е завршен

2 копии

Поради дефект на уличната водоводна инсталација, прекинато водоснабдување денеска ќе имаат корисниците на дел од улицата „Џон Кенеди“ и дел од ул. „Серава“ во ...
| | веќе видена | слични

Поради уличен дефект ф-500 милиметри на ул. Франклин Рузвелт 2, водоснабдување со намален притисок утре ќе имаат корисниците на дел од истата улица, односно на ...
| | веќе видена | слични

Како што најавуваат од ЈП „Водовод и Канализација" до РЦУК-Скопје, санацијата на дефектот ќе се врши од 09:00 часот до завршување со активностите. /МИА
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СЕ ЗГОЛЕМИ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУСОТ Денеска во земјава се регистрирани нови 89 позитивни случаи на коронавирусот, пренесуваат медиумите. Од ...
сите 663 | | | веќе видена

Во однос на прес конференцијата на Зоран Заев имам многу да кажам, а сѐ се сведува на тоа дали живеете подобро, дали имате доволно пари, дали ви ги исполнија ...
сите 179 | | | веќе видена

Француските угостители се подготвуваат за повторно отворање на нивните локали, предвидено со втората фаза за излегување од изолацијата воведена поради ...
сите 224 | | | веќе видена

Бојан Јовановски се надева на ослободителна пресуда бидејќи смета дека Обвнителството нема никакви докази. Доколку пак биде осуден тоа ќе биде поради тоа што ...
сите 184 | | | веќе видена

Вонредната состојба во земјата е продолжена за 14 дена, но ако нема ново продолжување, немаме избор, законот е јасен, изборите треба да се одржат на 5 јули, ...
сите 452 | | | веќе видена

Од „заробена држава“ денеска сме најпозитивниот пример во регионот. Ја обезбедивме сигурната иднина на граѓаните, изјави генералниот секретар на СДСМ, Љупчо ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дефектот на ул.Гарибалди 2а е завршен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: