Американската берза изгуби 1.700 милијарди долари вредност за само два дена


Дел од компаниите чиј производствен процес зависи од компоненти и суровини што се произведуваат во Кина, имаат повремени прекини во производството. Ова е ...
| | веќе видена | слични

Се излечи ли Македонската берза од коронавирусот. Веќе четврти ден по ред расте берзанскиот индекс МБИ 10. До подготовката на овој текст индексот беше во ...
| | веќе видена | слични

Инвеститорите кои играат на падот на американските акции остварија значајни добивки во текот на последните продажби, бидејќи пазарите се намалија поради ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

Поради сериозниот пад на вредноста на акциите на светските берзи заради коронавирусот вкупната сума со која 500-те најбогати луѓе на планетата неделава беа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Коронавирусот ја зафати и „Македонската Берза“ – цените на акциите во пад, прометот вртоглаво расте.Падот на светските берзи се прелеа и на домашниот пазар на ...
| | веќе видена | слични

Ширењето на корона вирусот кој предизвикува голем застој во економијата, особено со потрошувачката и побарувањата во Кина донесе голем пад на вредноста на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на коронавирус во земјата, објави министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил. Тој ...
сите 557 | | | веќе видена

Подобро сите да стиснеме заби два месеци, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака лидерот на ...
сите 434 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 399 | | | веќе видена

Граѓаните се загрижени бидејќи Владата нема јасен план и стратегија за справување со економскмите последици како резултат на пандемијата на коронавирусот, ...
сите 160 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 299 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Американската берза изгуби 1.700 милијарди долари вредност за само два дена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: