Ендрју Моравчик: Проширувањето со Западниот Балкан е во интерес на самите земји членки на ЕУ


Проширувањето на ЕУ со земјите од Западен Балкан е во интерес на самите земји членки, вели директорот на Програмата за ЕУ при Универзитетот Принстон и експерт ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи денеска се сретна со делегација на Националниот Совет на Република Австрија предводена од претседателот ...
| | веќе видена | слични

Во својство на претставници на групата земји членки на ЕУ „Пријателите на проширувањето” денеска во Тирана престојуваат министерите за надворешни работи на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Се остварува иницијативата на Италија за брзо враќање на европските интеграциите назад на ЕУ агендата, истакнал вицепремиерот задолжен за европски прашања ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бујар Османи, денеска се сретна со Министерот-советник и Генерален директор за Балканот при ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бујар Османи, денеска се сретна со м инистерот-советник и Генерален директор за Балканот при ...
| | веќе видена | слични

Главна причина за мојата посета е да пренесам силна политичка порака од земја членка на ЕУ за европската перспектива на Северна Македонија. Земјата направи ...
| | веќе видена | слични

Извештајот на Европската комисија е охрабрувачки сигнал дека сите земји членки на Европската Унија ќе постигнат согласност за позитивна одлука за отворање на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во вечерашното издание во емисија „Патот кон“ на ТВ Алсат М гостуваше пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, која говореше за моменталната ...
сите 422 | | | веќе видена

Состојбата со вирусот се смирува, епидемиолошката крива спласнува, а тоа го гледаме по бројот на новодијагностицирани случаи, веќе повеќе денови по ред се ...
сите 597 | | | веќе видена

Бисера Костадиновска Стојчевска, пратеничката на СДСМ која беше позитивна на Ковид-19 но дојде да гласа во Собранието во неделата, во својата последна изјава ...
сите 343 | | | веќе видена

На поранешниот генерален секретар на Владата Драги Рашковски на глава му стои уште најмалку една истрага откако Обвинителството за гонење на организиран ...
сите 275 | | | веќе видена

Педест и деветгодишниот Кирчо Иванов од Македонска Каменица стравува дека неговата извозна текстилна компанија која опстојува над две децении на пазарот, ...
сите 188 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 90 | | | веќе видена

Според нашите информации доставени од свиркач основано се сомневаме дека постојат личности, државјани на Македонија со двојни матични броеви од кои што ...
сите 79 | | | веќе видена

Државата е финансиски ликвидна и стабилна и во Буџетот има доволно средства за исплата на шестиот пакет економски мерки за туристичко – угостителскиот сектор ...
сите 235 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Струмица донело наредба за спроведување истражна постапка за едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично дело ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ендрју Моравчик: Проширувањето со Западниот Балкан е во интерес на самите земји членки на ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: