Васка Бајрамовска: Човековите права треба да го заземаат своето место во секој ден од годината, особено во предизборието

Во време на предизбори се важни човековите права, бидејќи токму во овој период тие повеќе се кршат. За тоа колку беше распространето прекршувањето на ова ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европската комисија наскоро ќе претстави акционен план со кој ќе се најават нови мерки – закони кои ќе обезбедат издржливост на домашните уреди.Бидејќи го ...
| | веќе видена | слични

Брзо формирање на комисијата за заштита од дискриминација и активно учество на локалните самоуправи кои ке работат на подигање на јавната свест дека треба да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев, заедно со министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа, денеска ...
сите 236 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 118 | | | веќе видена

Д-р Стефанија Хаџиевска, анестезиолог на клиниката за Државна кардиохирургија, која е дел од тимот од самото нејзино отварање, и раководител на одделот за ...
сите 174 | | | веќе видена

Фирмата МГ ФЕШН во процесот на дооформување на земјиштето, каде сега треба да ги гради трите кули, се здобил со земјиште кое БИЛО во постапка за ...
сите 282 | | | веќе видена

Следната недела Министерството за здравство ќе преговара за српскиот Институт за вирусологија, вакцини и серуми „Торлак“ да стане наш стратешки партнер за ...
сите 394 | | | веќе видена

Политичари кои имале проблем со законите, биле аболирани, не можат да гарантираат реформи во правосудството, независно судство и обвинителство, напиша на ...
сите 113 | | | веќе видена

Зоран Заев да каже зошто Седат Пекер се среќавал со негови коалициони партнери и функционери во неговата власт и за што разговарале тие? Заев и владата молчат ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Васка Бајрамовска: Човековите права треба да го заземаат своето место во секој ден од годината, особено во предизборието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: