СЛОБОДЕН УДАР: Ветата не се веќе во мода на Балканот


4 копии

Имплементацијата на Договорот од Преспа тече и можеби е побавна од очекуваното. Ние досега може да заклучиме дека македонската страна работи повеќе на ...
| | веќе видена | слични

Преспанскиот Договор за Грција е завршена работа, но доколку Македонија не го почитува, повторно може да добие вето на патот кон ЕУ, велат грчки експерти. Тие ...
| | веќе видена | слични

Македонија стори многу за да оствари ветеното, додека во Грција процесот е бавен - смета универзитетскиот професор Јоанис Армаколас. Договорот според него, не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владимир Билчик, копретседател на Парламентарниот комитет на ЕУ и Црна Гора за стабилизација и асоцијација, изјави дека ЕУ може да помогне во решавање на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Скандалозните фотографии од скопските кафеани каде синоќа се правеле забави, беа причина, министерот за здравство Венко Филипче, да изрази каење за нивното ...
сите 365 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 187 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 97 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 198 | | | веќе видена

Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, до Основното јавно обвинителство доставил поднесок со кој бара да се спроведе истрага во Агенцијата за ...
сите 356 | | | веќе видена

Хрватскиот завод за јавно здравје објави детални препораки за одржување на свадби кои од неодамна повторно се дозволени во Хрватска. Дел од препораките се ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЛОБОДЕН УДАР: Ветата не се веќе во мода на Балканот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: