Кој хотелиер има профит од 1,7 милиони евра?

3 копии

Добри резултати во двете дејности, во осигурувањето и управувањето со имот Според неревидираните податоци профитот пред оданочување на Групацијата Триглав во ...
| | веќе видена | слични

Во периодот од 01.01.2019 до 31.12.2019 година Стопанска банка АД скопје оствари нето добивка за финансиската година во износ од 2.371.129 илјади денари, што е ...
| | веќе видена | слични

Во услови на тековното економско окружување и конкурентните услови на пазарот, Стопанска банка АД – Скопје (во натамошниот текст СБ) уште еднаш успеа да донесе ...
| | веќе видена | слични

*Еднократни трошоци и трошоци за отпремнина се исклучени **Влијанието на залихите и трошоците за отпремнина се исклучени Достигнувањата на ОКТА во четвртиот ...
| | веќе видена | слични

Достигнувањата на ОКТА во четвртиот квартал го поддржа заокружувањето на многу стабилна 2019 година, целосно оправдувајќи ја стратегијата што компанијата ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе 38 предлози за казнени налози против вкупно 43 лица за непостапување според здравствените прописи за ...
сите 255 | | | веќе видена

Болницата Плодност Битола преку соопштение објавено на социјалните мрежи информира за нови позитивни случаи на коронавирус. Ковид-19 е утрден кај двајца ...
сите 231 | | | веќе видена

Иселениците од земјава од организацијата Македонија2025 даваат свои предлози како домашните власти треба да се справат со економските последици предизвикани од ...
сите 340 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 283 | | | веќе видена

Во однос на објавите во дел од медиумите за бројот на позитивни случаи од тестираните пациенти во Систина, Министерството за здравство го појаснува следното. ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој хотелиер има профит од 1,7 милиони евра?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: