КОРОНАВИРУСОТ ГИ ЗАГРИЖИ КУМАНОВСКИТЕ ЧЕВЛАРИ: Будно следат што се случува во Италија


Кумановските чевлари се загрижени затоа што коронавирусот се шири на италијанско тло, и велат дека каква било блокада на увозот или извозот ќе има штетни ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Коронавирусот ќе предизвика остар пад во услужниот сектор, туризмот и индустријата, нарушувања во синџирот на снабдување, ослабена побарувачка за стоки и пад ...
| | веќе видена | слични

Тоа го предвидува Бизнис конфедерацијата на Македонија и порачува, Владата, како и сите останати чинители брзо, ефикасно и паметно да делуваат, да ги следат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Втор дел Најголем ризик по здравјето на глобално ниво Светската здравствена организација (СЗО) го идентификува загадувањето на воздухот како најголем глобален ...
| | веќе видена | слични

Во Македонија нема опасност од снабдување продукти кои изминативе денови граѓаните масовно ги купија од македонските маркети, а Државниот пазарен инспекторат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ова е вториот дел од дводелен напис за загадување на воздухот и неговата поврзаност со климатските промени. Првиот дел може да го прочитате овде . Најголем ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Линеарен пораст на нови пациенти е она што го сакаме. Стратегијата што ја применуваме е одлична и таа дава резултати и треба да се почитува. Ова го порача ...
сите 434 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

Јавното обвинителство досега поднело кривични пријави против повеќе од 500 лица за непочитување на мерките за спречување или сузбивање на болеста Ковид-19. ...
сите 625 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто На средбата, на која се ...
сите 213 | | | веќе видена

Негативен бил тестот за корона вирус кај пациентот од Кратово кој синоќа почина во ГОБ 8-ми септември. Иако вчеравечер од болницата неофицијално го водеа како ...
сите 79 | | | веќе видена

Според нив, треба да останат што е можно повеќе работни места, и во таа насока да биде фокусирана политиката Владините мерки за спас на економијата и ...
сите 404 | | | веќе видена

Угостителите од сите градови во земјата кои по стапувањето на сила на уредбата на државата и мерките за заштита од вирусната инфекција не работат, соопштија ...
сите 299 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 7. април 2020 (Inpress) – Во Клиничката болница во Битола пристигнаа сите пациенти од болницата во Охрид, во центарот којшто е регионален за ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОРОНАВИРУСОТ ГИ ЗАГРИЖИ КУМАНОВСКИТЕ ЧЕВЛАРИ: Будно следат што се случува во Италија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: