Тошковски: ВМРО-ДПМНЕ ќе го смени законот за ЈО кој според сите правни експерти е противуставен


Околу тоа дали законот за ЈО ќе претрпи промени, адвокатот Панче Тошковски во емисијата "200" на Алсат М ТВ рече дека ВМРО-ДПМНЕ ќе го смени тој закон за ЈО ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Првата предизборната коалиција меѓу македонска и албанска политичка партија е логично продолжување на сите досегашни политики и заложби за напуштање на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За жал секогаш кога навистина треба да се имплементираат заложбите во борбата против криминалот и корупцијата, гледаме дека од таму единствено нешто што може ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со стабилизирањето на економијата и со последователниот економски раст се отвори простор за зголемување на платите, пензиите, се отвори простор за намалување ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Предмалку господине Заев кажавте една невистина каде што рековте дека родителот на Маричиќ е пензиониран обвинител, а не е. Проверивме на паузата и треба да им ...
| | веќе видена | слични

Со маршот за правда упативме порака дека ја завршивме работата до крај, дека извршната и парламентарната власт ја завршија работата, а сега народот по ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Може ли да Ви дадам еден предмет, еден случај да Ви дадам? „Тортура“ предметот за господинот Бошковски, зашто судијата заборави 90 дена да свика сесија, го ...
| | веќе видена | слични
4 копии

- Најмалку СДСМ и вие лично имате право да протестирате за правда. Јас навистина се чудев против кого вие протестиравте? Против татко му на Бојан Маричиќ, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

ВМРО-ДПМНЕ си направи удар сама врз себе со објавување на снимените разговори, изјави на денешната прес-конференција претседателот на СДСМ, Зоран Заев, ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска го повика пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски да ги објави комплетно сите разговори, и рече дека со објавување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И вчера сме имале 120 новозаболени од коронавирусот, се гледа од податоците на Институтот за јавно здравје, кои се објавени денеска. Како што е познато, ...
сите 823 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, соопшти дека имал телефонски разговор со претседателот на Европската народна партија и поранешен претседател ...
сите 534 | | | веќе видена

Претседателката на Инспекцискиот совет, Магдалена Филиповска-Грашкоска, на денешната редовна прес-конференција информираше за инспекциските надзори направени ...
сите 226 | | | веќе видена

Повардарската епархија, на чело со владиката Агатангел, денеска ги повика православните верници од местата кои се под таа епархија во петок и сабота да одат во ...
сите 158 | | | веќе видена

Зоран Заев, Венко Филипче, политичарот Караџовски, односно Комисијата за заразни болести и членовите веќе не знаат каде тераат и загубија компас, односно се ...
сите 345 | | | веќе видена

Бојан Јовановски вчера откри дека се приклучува кон кривичната пријава за поранешниот директор на Фондот за здравство и за актуелниот министер Венко Филипче ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тошковски: ВМРО-ДПМНЕ ќе го смени законот за ЈО кој според сите правни експерти е противуставен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: