Рама: Против коронавирусот не може да се борите со политика, правиме сè во соработка со СЗО

Албанскиот премиер Еди Рама на Твитер напиша дека против коронавирусот не може да се борите со политика, ниту со сештологија, уште помалку со страв и со паника ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Албанскиот премиер Еди Рама, на состанокот на Комитетот за обнова по катастрофалниот земјотрес, го збуни амбасадорот на мисијата на ЕУ во Тирана, Луиџи Сореца, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Балканскиот мини Шенген и интеграцијата во Европската унија беа во фокусот на говорот на албанскиот премиер Еди Рама на конгресот на Социјалстичката партија, ...
| | веќе видена | слични

Конфликтот Русија – Украина, прашањето околу дијалогот на Косово со Србија, но и соработката меѓу двете земји беа теми на дискусија за време на средбата шефот ...
| | веќе видена | слични

Останато

ЗА 24 ЧАСА ПОЧИНАА 15 ЛУЃЕ ОД КОРОНАВИРУСОТ Црн биланс имаме и денес во Македонија. Дури 15 починати и нови 173 заразени од коронавирус во земјава за 24 часа. ...
сите 623 | | | веќе видена

Пред нас се многу сериозни избори, на коишто избираме сигурна иднина во интерес на заштитата на јавното здравје, брза развојна економија и европски ...
сите 378 | | | веќе видена

Овде гласно зборуваме против дискриминацијата и нееднаквоста. Фактот дека Арбен е заменет со Александар е симптоматично за нашето општество. Г-дин Заев, кажете ...
сите 181 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 130 | | | веќе видена

Македонија во наредните 4 години ќе биде горда и исправена, им порача на жителите на Дебар лидерот на коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ Јристијан Мицкоски. ...
сите 299 | | | веќе видена

Вечерва Ливерпул ќе го одигра својот прв меч како шампион на Англија, а противник ќе му биде најголемиот ривал во оваа и изминативе сезони-тоа е Манчестер ...
сите 177 | | | веќе видена

Во движење се ставени не само земјата и регионот, туку и меѓународни центри, бидејќи правдата е на наша страна и целата врева се крева поради тоа што ние ...
сите 109 | | | веќе видена

Комапнијата Орка холдинг, на Орце Камчев, реагира на вчерашниот тв дуел на Заев и Мицкоски, во кој што беше споменувано името на Камчев. Од компанијата велат ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рама: Против коронавирусот не може да се борите со политика, правиме сè во соработка со СЗО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: