Пред Јавното обвинителство започна протестот на ВМРО-ДПМНЕ (ВО ЖИВО)

Синоќешното невреме кое го зафати Скопје, предизвика штети низ целиот град, а според сведочењата на граѓаните во опасност биле гостите и вработените во Скопје ...
| | веќе видена | слични

Останато

Координаторот на пратеничката група на СДСМ Јован Митрески денеска ги повика пратениците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ повторно да ги поднесат интерпелациите за ...
сите 643 | | | веќе видена

„СДСМ и институциите што ги предводи продолжуваат со креирање и реализација на навремени мерки за справување со економските последици предизвикани од ...
сите 193 | | | веќе видена

Додека чекаат по вакцинирање, охриѓани ќе можат да научат дека за 1500 денари годишно можат да го осигураат домаќинството, да го разгледаат грбот на Општина ...
сите 277 | | | веќе видена

Во Македонија, 47 лица починале од вирусот корона а се регистрирани 627 нови случаи на инфекција, соопшти вчера Министерството за здравство. Досега, 4556 лица ...
сите 476 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев попладнево на својот Фејсбук профил упати честитки до пратениците, претседателот на Собранието и до собраниските служби за усвојувањето на ...
сите 132 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 120 | | | веќе видена

Лице кое ги обединува аферите Мафија 1 и 2 е Седат Пекер, тој имал лична карта со украден идентитет – Џедан Ахмедовски, а тој Џедан Ахмедовски имал и втор ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пред Јавното обвинителство започна протестот на ВМРО-ДПМНЕ (ВО ЖИВО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: