Без вода утре корисниците на БЕГ и Топлификација во Општина Карпош

Прекин во водоснабдувањето утре од 9 часот ќе имаат корисниците од Балкан енерџи груп (БЕГ) и Топлификација во Општина Карпош. Како што соопшти РЦУК – Скопје, ...
| | веќе видена | слични

Како што најавуваат од ЈП „Водовод и Канализација" до РЦУК-Скопје, санацијата на дефектот ќе се врши од 09:00 часот до завршување со активностите. /МИА
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Министерството за здравство апелира до граѓаните да ги почитуваат во целост мерките и препораките за заштита од коронавирусот.Посебно се апелира сите граѓани ...
сите 635 | | | веќе видена

Француските угостители се подготвуваат за повторно отворање на нивните локали, предвидено со втората фаза за излегување од изолацијата воведена поради ...
сите 205 | | | веќе видена

По пропуштената можност за договор пред воведувањето на новата вонредна состојба, власта и опозицијата ја продолжуваат јавната дебата и меѓусебните обвинувања ...
сите 516 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Без вода утре корисниците на БЕГ и Топлификација во Општина Карпош

Од:
До кого (е-маил):
Порака: