Мицкоски: Ова за нив е борба за спас на мафијата, за мене е борба за спас на Македонија, Заев ќе падне


- Тука сме вечерва во огромен број да кажеме дека правдата е нападната од неправдата, да ја кажеме вистината дека судската и обвинителската власт е брутално ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За жал секогаш кога навистина треба да се имплементираат заложбите во борбата против криминалот и корупцијата, гледаме дека од таму единствено нешто што може ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Зоран Заев и неговата криминална влада во изминативе три години ништо не направија. Оваа влада единствено сервираше на граѓаните лажни ветувања. Датумот за ...
| | веќе видена | слични

Датумот за отпочнување на преговори за членство во ЕУ, Македонија требаше да го добие многу порано. Единственото нешто кое СДСМ го направи изминатите три ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ВМРО-ДПМНЕ не престанува да измислува информации, да креира непостоечки случаи и на прес конференции да ги пласира како лажни вести кои веднаш се демантирани. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Република Македонија заслужи да добие датум за отпочнување на преговори за членство во ЕУ многу порано. Граѓаните не треба да бидат казнети и да ја плаќаат ...
| | веќе видена | слични

СДСМ откако дојде на власт донесе само беда и сиромаштија. Граѓаните веќе не му веруваат на СДСМ, бидејќи знае се што ќе вети нема да исполни. Единствени ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Бројчаникот на Триумфална да ги броеше лагите коишто секој ден излегуваат од устата на Заев, досега ќе прегореше. Во безидејната СДСМ се е во знак на милиони ...
| | веќе видена | слични

Единствени вработувања кои СДСМ ги отвори се непотистичките и партиските вработувања во државната администрација, за која претходно велеа дека е пренатрупана. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Речиси 70 отсто од граѓаните ќе излезат на гласање на парламентарните избори доколку здравствените власти дадат зелено светло за тоа. Тие нема да се чуствуваат ...
сите 808 | | | веќе видена

Лидерот на тимот доктори кои ја направија првата трансплантација на срце д-р Сашко Јовев, во интервју за ТВ24 рече дека пациентот е стабилен и веќе не е на ...
сите 260 | | | веќе видена

Во последните 24 часа направени се 258 тестирања, а регистриран е 21 случај со Ковид-19 и тоа во: Скопје-12, Куманово-3, Штип-1, Тетово-5, соопшти ...
сите 465 | | | веќе видена

Министерот Наќе Чулев денеска оствари работна средба и ги посети полициските службеници кои се распоредени на полициските пунктови во околината на Тетово и ...
сите 239 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, упати честитка по повод одбележувањето на 24 Мај, Денот на словенските просветители Св. Кирил ...
сите 168 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ продолжува со заложбите за поголема помош на граѓаните, компаниите, стопанството погодени од коронакризата, преку пакет економски ...
сите 267 | | | веќе видена

Неверојатен избор на гостин и тема на последната емисија 360 Степени на Алсат М во моменти кога се зголемува бројот на заразени и починати од Ковид19, кога ЈО ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Ова за нив е борба за спас на мафијата, за мене е борба за спас на Македонија, Заев ќе падне

Од:
До кого (е-маил):
Порака: