ВМРО-ДПМНЕ: Над 20.000 граѓани од маршот на ВМРО-ДПМНЕ побараа правда, промени и обнова

3 копии

ВМРО-ДПМНЕ објавува факти на денот: Над 20.000 граѓани од протестниот марш на ВМРО-ДПМНЕ побараа правда, промени и обнова. ЈО молчи и не покренува постапка ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Факти кои го одбележаа денот: 1. Шпанско село 2 се шири, косопственик на плацеви на Водно заедно со Филипче е и директор на Клиника. 2. СДСМ незаконски ги ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ ги објави фактите на денот поврзани со власта која како што тврдат од партијата на 12 април ќе биде сменета од власт. Факти кои го одбележаа денот: ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ објави „Факти на денот“. Од партијата велат дека СДСМ наместо за амбулантни возила трошеле за партиски вработувања. 1. СДСМ потфрли со реализацијата ...
| | веќе видена | слични

Факти кои го одбележаа денот: Венко Филипче во посед на милионско земјиште на Водно, заедно со газда на фирмата која ниже милионски тендери во министерството ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Факти на денот: 1. ЈО една недела молчи и не покренува постапка против Заев за злоупотреба на службената положба и овластување. 2. СДСМ и БЕСА формираа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Факти на денот: 1. Венко Филипче штанцаше милионски тендери, но не знае да ги заштити граѓаните од Корона вирусот. 2. ЈО молчи и не отвора постапка против Заев ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ објави факти на денот, Според партијата, министерот за здравство, Венко Филипче штанцаше милионски тендери, но не знае да ги заштити граѓаните од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера над 20.000 граѓани маршираа низ улиците на Скопје. Граѓаните побараа промени и обнова. Револтирани се зошто ЈО молчи и не покренува постапка против Заев ...
| | веќе видена | слични

Реки од народ синоќа можеа да се видат низ улиците на Скопје, граѓаните револтирано бараа правда во својата држава, а не „Луј Витон“ судство. Пароли со „Заев е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Бугарија Румен Радев денеска нагласи дека брзото движење на Република Северна Македонија кон ЕУ зависи само од дијалогот со Бугарија. – Време ...
сите 849 | | | веќе видена

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, на денешните пратенички прашања во Собранието, истакна дека по милиони пати повторени изјави од страна ...
сите 150 | | | веќе видена

Спасувачките екипи трагаат по 99 лица за кои се верува дека биле во облакодерот во Мајами во време на неговото уривање. Во делот на облакодерот кој се сруши ...
сите 88 | | | веќе видена

Голем број граѓани реагираат дека одамна се пријавиле на веб-страницата vakcinacija.mk, но се уште не добиле термин за вакцинација во земјава.Од Министерството ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Над 20.000 граѓани од маршот на ВМРО-ДПМНЕ побараа правда, промени и обнова

Од:
До кого (е-маил):
Порака: