Второ место за Комерцијална банка на машкиот хуманитарен велеслалом во Маврово

Кире Солески од Комерцијална банка АД Скопје го освои второто место на хуманитарниот аматерски велеслалом во конкуренција на 84 натпреварувачи од компании од ...
| | веќе видена | слични

Комерцијална банка АД Скопје и оваа година е Генерален спонзор на манифестацијата „Струмички карневал“, која традиционално се одржува во рамки на Тримерските ...
| | веќе видена | слични

На ФИС СЕС Nation CUP одржан во Poiana Brasov, во Романија во период од 18 до 21 февруари годинава учестуваше и членот на ски клубот Сноу спорт од Гостивар и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче, на денешната прес-конференција информираше дека на состанокот во Агенцијата за лекои - МАЛМЕД беше одобрена ...
сите 440 | | | веќе видена

Двајца доктори и две сестри од кумановската болница се позитивни на коронавирусот, но се во стабилна здравствена состојба и се во домашна самоизолација, ...
сите 136 | | | веќе видена

Граѓанската опција за Македонија – ГРОМ ги повикува сите политички фактори во Република Македонија вклучувајќи ја и владата на смиреност и разум. Ова не е ...
сите 385 | | | веќе видена

Република Северна Македонија ќе добие 69 милиони евра од ЕУ за справување со состојбата со коронавирусот, соопшти министерот за надворешни работи Никола ...
сите 193 | | | веќе видена

Над двесте лица кои се во изолација поради контакт со директорката на Клинката за дерматологија Нина (Цаца) Билјановска, која беше разрешена од функцијата, ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Второ место за Комерцијална банка на машкиот хуманитарен велеслалом во Маврово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: