Епл, машала

Фановите на Епл треба да бидат задоволни што успешно го помогнаа повторниот мал раст, но сепак раст на залихата на готовина на компанијата која сега изнесува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Корпорацијата Тојота објави дека продажбата во Кина во февруари година е намалена за 70,2 отсто во споредба со февруари 2019 година. Падот на продажбата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Компанијата која е сопственик на пивото „Корона“ се соочува со својот најлош квартал во последните 10 години, по појавата на коронавирусот. Anheuser-Busch In ...
| | веќе видена | слични

Најголемиот произведувач на пиво во светот, “AB InBev” истакнал дека загубил 170 милиони долари профит во текот на првите два месеци од 2020 година, поради ...
| | веќе видена | слични

Останато

Подобро сите да стиснеме заби два месеци, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака лидерот на ...
сите 547 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на коронавирус во земјата, објави министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил. Тој ...
сите 557 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Граѓаните се загрижени бидејќи Владата нема јасен план и стратегија за справување со економскмите последици како резултат на пандемијата на коронавирусот, ...
сите 185 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 399 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 576 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Епл, машала

Од:
До кого (е-маил):
Порака: