Одбраната за 27 април: Русковска гаѓа со седум несериозни сведоци, ги крие вистинските сторители


Еленко Миланов, бранител на тројца од обвинетите дека ги организирале настаните во Собранието на 27 април 2017 година, Tрајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Миле ...
| | веќе видена | слични

Прислушуваните разговори не се сечени лепени и монтирани како што тврдеше поранешното раководство на ВМРО-ДПМНЕ, на чело со Никола Груевски. Нивната ...
| | веќе видена | слични

На рочиштето за насилството во Општина Ценатр има пауза бидејки одбраната на обвинетите побара вештакот кој дојде од Србија да покаже дека има лиценца. ...
| | веќе видена | слични

Екс премиерот Никола Груевски организирал незаконско финансирање на партијата, а му помогнале обвинетите Кирил Божиновски и Миле Јанакиевски, ова ќе го ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Ново рочиште за предметот „Талир“, што се однесува на незаконско финансирање на партијата ВМРО-ДПМНЕ, ќе се одржи на 20 март, откако денеска во Кривичниот суд ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Илија Димовски денеска на рочиштето за случајот „Талир“ го даде својот воведен говор. Тој истакна дека ќе докажел дека не е виновен. Обвинетиот ...
| | веќе видена | слични

Од 839 сведоци колку што предложија адвокатите на Кирил Божиновски, Миле Јанакиески, Илија Димовски и Леко Ристовски судискиот совет во Основниот суд Скопје 1 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Снимките кои беа објавени во неделата од страна на пратеникот Антонио Милошоски а на кои се слушаше гласот на Зоран Заев ќе бидат дадени на форензика. Според ...
| | веќе видена | слични

Обвинетите за организирање на собраниските настани од 27 април сметаат дека судењето за нив е политички прогон. Трајко Вељановски, Миле Јанакиески, Спиро ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Подобро сите да стиснеме заби два месеци, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака лидерот на ...
сите 567 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на коронавирус во земјата, објави министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил. Тој ...
сите 557 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 399 | | | веќе видена

Граѓаните се загрижени бидејќи Владата нема јасен план и стратегија за справување со економскмите последици како резултат на пандемијата на коронавирусот, ...
сите 127 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 299 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одбраната за 27 април: Русковска гаѓа со седум несериозни сведоци, ги крие вистинските сторители

Од:
До кого (е-маил):
Порака: