Мицкоски: Наскоро ќе се знае коалицијата со која ќе настапи ВМРО-ДПМНЕ на изборите


Многу скоро јавноста ќе го дознае составот на коалицијата со која ВМРО-ДПМНЕ ќе излезе на изборите, соопшти денеска лидерот на партијата Христијан Мицкоски. ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес-конференција ја обвини власта дека има стратегија на дневни препукувања, префрлање на вина, ...
| | веќе видена | слични
7 копии
6 копии

Дневните препукувања, префрлањето на вина, креирањето на поделби и конфликти нема да ја однесе Македонија кон посветла иднина. Тоа е стратегијата на власта за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска презентираше сет мерки од изборната програма на партијата.Мицкоски вети нови современи театри во Скопје, ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ промовирашр мерки кои ќе ги реализираме во областа на образованието и културата. Како прво тој се обврза на обнова која ќе опфати ...
| | веќе видена | слични

Тоа е стратегијата на власта за да ја зголеми апатијата и да прикаже дека сите се исти, во ситуација кога не сме сите исти. Токму овие работи надополнети со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Зоран Заев и неговата криминална влада во изминативе три години ништо не направија. Оваа влада единствено сервираше на граѓаните лажни ветувања. Датумот за ...
| | веќе видена | слични

Датумот за отпочнување на преговори за членство во ЕУ, Македонија требаше да го добие многу порано. Единственото нешто кое СДСМ го направи изминатите три ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По победата на 12-ти април следува инфраструктурен бум и целосна обнова на Република Македонија. Затоа ВМРО-ДПМНЕ пред граѓаните се обврзува на обнова која ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Го прашавме министерот за здравство Венко Филипче за тоа дали новите бројки на заразени и како што и тој рече непочитувањето на мерките од страна на дел од ...
сите 541 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 308 | | | веќе видена

Лидерите на политичките партии биле блиску до договор за датум за избори, но поради развојот на ситуацијата и порастот на бројот на заболени и починати, ...
сите 857 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 106 | | | веќе видена

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Наскоро ќе се знае коалицијата со која ќе настапи ВМРО-ДПМНЕ на изборите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: