За ДУИ нема ништо спорно книгата со наслов `Албанците во Северна Македонија (Источна Албанија) се борат за национална независност` да добие државни пари

За Демократската унија за интеграција нема ништо спорно во тоа со државни пари да се финансира издавањето на книга со наслов "Албанците во Северна Македонија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Присвојување на туѓите заслуги, само затоа што сам ништо не направил, не е само слабост, туку и злоба, вака пишува на својот фејсбук статус Фатон Фазлиу, шеф ...
| | веќе видена | слични

Државниот секретар во Министерството за култура, Валмир Азири, денеска во седиштето на ДУИ се осврна на проектите што оваа Министерство ги реализирало од 2017 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 333 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, денеска учествуваше во работата на Советот за безбедност, свикан од претседателот на ...
сите 470 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 57 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 169 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски на денешната вонредна прес-конференција, по одлуката на Владата вчера да бидат отворени ...
сите 249 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека демонстрантите кои протестираат против смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, за време на полициското ...
сите 199 | | | веќе видена

Што се случува со коронавирусот во Македонија е прашањето кое често се поставува последниве недели од кога почна да се зголемува бројот на новозаразени по ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За ДУИ нема ништо спорно книгата со наслов `Албанците во Северна Македонија (Источна Албанија) се борат за национална независност` да добие државни пари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: