ТОА БИЛО ПОНУДА КОЈА НЕ СЕ ОДБИВА: Кој ја купи српската Комерцијална банка

Комерцијална банка во Србија, која држи 11 отсто од пазарот во таа земја ќе ја купи словенечката Нова љубљанска банка (NLB) во која државата Словенија има дел ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Управниот одбор на Нова Љубљанска банка (НЛБ), која преку капитална инвестиција купи 83,23 проценти од контролниот пакет акции во Комерцијална ...
| | веќе видена | слични

Блаж Бродњак, претседател на Извршниот одбор на Нова Љубљанска банка во Словенија, изјави дека банката која направи огромна капитална инвестиција со купувањето ...
| | веќе видена | слични

Халкбанк ги објави резултатите од работењето во изминатата 2019 година, кои го потврдија епитетот најбрзо растечка банка во Северна Македонија. Сето тоа ...
| | веќе видена | слични

Доколку Комерцијалната банка беше на продажба во 2014 година немаше за 100 отсто удел да добиеме ниту 100 милиони евра, додека сегашна власт успеја да ја ...
| | веќе видена | слични

Останато

Подобро сите да стиснеме заби два месеци, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака лидерот на ...
сите 548 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на коронавирус во земјата, објави министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил. Тој ...
сите 557 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 399 | | | веќе видена

Граѓаните се загрижени бидејќи Владата нема јасен план и стратегија за справување со економскмите последици како резултат на пандемијата на коронавирусот, ...
сите 186 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 576 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТОА БИЛО ПОНУДА КОЈА НЕ СЕ ОДБИВА: Кој ја купи српската Комерцијална банка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: