ТОА БИЛО ПОНУДА КОЈА НЕ СЕ ОДБИВА: Кој ја купи српската Комерцијална банка

Комерцијална банка во Србија, која држи 11 отсто од пазарот во таа земја ќе ја купи словенечката Нова љубљанска банка (NLB) во која државата Словенија има дел ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Управниот одбор на Нова Љубљанска банка (НЛБ), која преку капитална инвестиција купи 83,23 проценти од контролниот пакет акции во Комерцијална ...
| | веќе видена | слични

Блаж Бродњак, претседател на Извршниот одбор на Нова Љубљанска банка во Словенија, изјави дека банката која направи огромна капитална инвестиција со купувањето ...
| | веќе видена | слични

Халкбанк ги објави резултатите од работењето во изминатата 2019 година, кои го потврдија епитетот најбрзо растечка банка во Северна Македонија. Сето тоа ...
| | веќе видена | слични

Доколку Комерцијалната банка беше на продажба во 2014 година немаше за 100 отсто удел да добиеме ниту 100 милиони евра, додека сегашна власт успеја да ја ...
| | веќе видена | слични

Останато

СЕ ЗГОЛЕМИ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУСОТ Денеска во земјава се регистрирани нови 89 позитивни случаи на коронавирусот, пренесуваат медиумите. Од ...
сите 689 | | | веќе видена

Од „заробена држава“ денеска сме најпозитивниот пример во регионот. Ја обезбедивме сигурната иднина на граѓаните, изјави генералниот секретар на СДСМ, Љупчо ...
сите 334 | | | веќе видена

Битола како град е позната по традицијата на пиење кафе на Широк Сокак. Токму затоа, големо беше нетрпението кај битолчани после 70 дена да седнат и да испијат ...
сите 231 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски на својот фејсбук профил објави дека тестот за коронавирус што му бил направен е негативен, но оти останува во домашна изолација ...
сите 178 | | | веќе видена

Погребот на Џорџ Флојд, по чија насилна смрт започна бран на протести во САД, ќе се случи во четврток.Информациите ја објави гувернерот на Минесота, Тим ...
сите 233 | | | веќе видена

Си-ен-ен јавува дека американскиот претседател Доналд Трамп разговарал со гувернерите на 50 држави од САД во теле-конференциски повик што се одржувал од бункер ...
сите 211 | | | веќе видена

По денешниот состанок на угостителите со раководството на Државниот пазарен инспекторат (ДПИ), извесно е дека нема отстапување од пропишаните протокли за ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТОА БИЛО ПОНУДА КОЈА НЕ СЕ ОДБИВА: Кој ја купи српската Комерцијална банка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: