Мицкоски: Наскоро ќе се знае коалицијата со која ќе настапи ВМРО-ДПМНЕ на изборите


Пред средбата со компаниите – членки на Стопанската комора Македонија – Турција (МАТТО), Мицкоски, одговарајќи на новинарски прашања, ги повика граѓаните да се ...
| | веќе видена | слични

Стево Пендаровски, претседателот на Македонија, во своето денешно интервју за „Слободен Печат“ вели дека неподамнешните протестни маршови на СДСМ, а потоа и на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во вечерашниот дуел со Христијан Мицкоски ги посочи СМС пораките кои беа презентирани во случајот „Рекет“, а тој му ги пратил ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пријавувањето на случајот „Рекет" кај јавниот обвинител за лидерот на СДСМ Зоран Заев е кристално јасен случај како треба да постапува еден политичар и да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на СДСМ Зоран Заев, во вечерашната дебата на Канал 5 телевизија во однос на случајот „Рекет“ изјави дека сам лично го пријавил случајот на 22 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На денешната дебата помеѓу претседателот на СДСМ, Зоран Заев и Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски директно го праша Заев дали се сеќава ...
| | веќе видена | слични

Неминовна тема во вечерашниот ТВ-дуел меѓу претседателите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ Христијан Мицкоски и Зоран Заев е случајот „Рекет“. Претседателот на СДСМ Зоран ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најголемиот дел од угостителските објекти не ги почитуваат воопшто протколите, а тоа не го прават ниту граѓаните. Многу угостителски објекти продолжуваат со ...
сите 426 | | | веќе видена

Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи состанок, за Фактор потврдуваат дека бројот ...
сите 496 | | | веќе видена

Угостителските објекти од вчера се отворени за гости, но мора да почитуваат одредени протоколи за работа. Во спротивно, ќе бидат санкционирани од страна на ...
сите 145 | | | веќе видена

Во очекување на нова лидерска средба кај претседателот Стево Пендаровски на која се очекува договор меѓу политичките партии за датум за избори, францускиот ...
сите 485 | | | веќе видена

Сојузот на здруженија на пензиoнерите на Македонија (СЗПМ) ги поздравува мерките на Владата за слободно движење на сите граѓани, вклучувајќи го и повторното ...
сите 106 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Наскоро ќе се знае коалицијата со која ќе настапи ВМРО-ДПМНЕ на изборите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: