Шпаркасе Македонија и ЕБОР потпишаа во Лондон: продолжува успешната соработка за кредитите за енергетска ефикасност

Шпаркасе Банка Македонија и Европската банка за обнова и развој потпишаа два договора во вкупен износ од 5 милиони евра, за продолжување на соработката во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

По победата на 12-ти април следува инфраструктурен бум и целосна обнова на Република Македонија. Затоа ВМРО-ДПМНЕ пред граѓаните се обврзува на обнова која ќе ...
| | веќе видена | слични

По победата на 12- ти април следува инфраструктурен бум и целосна обнова на Република Македонија, велат итринава преку соопштение од ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата ...
| | веќе видена | слични

Да се основа Фонд за енергетска ефикасност со кој ќе се финансираат енергетски ефикасни проекти, сугерираат од Стопанската комора. Се тврди дека потребно е и ...
| | веќе видена | слични

По 12-ти април следува обнова на Македонија, реализација на голем број на проекти од кои придобивка ќе имаат сите граѓаните на Република Македонија. Идната ...
| | веќе видена | слични
5 копии

ВМРО-ДПМНЕ е партија која се грижи за доброто на сите граѓани во Република Македонија. Потврда за тоа се мерките и проектите кои ќе бидат дел од предизборната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По победата на 12 април и формирање на идната влада, ВМРО-ДПМНЕ ќе започне со реализирација на програмата од која што најголема придобивка ќе имаат сите ...
| | веќе видена | слични

Како ПроКредит Банка ја поддржува климатската акција? Единствена банка со поволен автомобилски кредит за хибридно возило, грантови за енергетска ефикасност. Од ...
| | веќе видена | слични

Разликата е очигледна. Тие се последните остатотоци од транзицијата, ВМРО-ДПМНЕ нова енергија која треба да ги порази оние кои и носат порази на земјава. Тие ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 627 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 124 | | | веќе видена

Директорите на болниците од 16 општини во Македонија, денеска, заедно со министерот за здравство, Венко Филипче, како и со Комисијата за заразни болести ќе ги ...
сите 130 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 229 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 68 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шпаркасе Македонија и ЕБОР потпишаа во Лондон: продолжува успешната соработка за кредитите за енергетска ефикасност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: